בין כלל תלמידי התיכון המקבלים בימים אלו את תעודות המחצית, ישנה כיתה אחת מיוחדת במינה, בה התלמידים נמצאים בעשור השישי, השביעי והשמיני לחייהם. מזה 6 שנים שאת אירוע סיום מחצית השנה ואת טקס המצטיינים הבית-ספרי, מציינים במרחב חינוך ודעת ‘אור תורה דרך אבות’, יחד עם תלמידי כיתת הוותיקים.

בין התעודות שחולקו לתלמידי התיכון, קיבלה תעודת הצטיינות גם עדנה שגב בת ה – 68 תלמידת כיתת הוותיקים. התעודה הוענקה לשגב בהתרגשות רבה וכל תלמידי ביה”ס, אנשי הצוות והאורחים הרבים קמו לכבודה, הריעו ושרו לה.

כיתת הוותיקים במרחב חינוך ודעת ‘אור תורה דרך אבות’, מונה כ- 30 תלמידים והחלה את דרכה לפני 6 שנים, כחלק מיוזמה שהוביל המשרד לאזרחים ותיקים והשר המנוח אורי אורבך, ובשת”פ עם המשרד לשוויון חברתי, המועצה ומטה הוותיקים במתנ”ס. מאז, התלמידים מגיעים לתיכון יום בשבוע, ליום לימודים עמוס תוכן במגוון שיעורים, ביניהם פרשת שבוע, היסטוריה, מחשבה יהודית, אומנות, מחשבים ועוד וכן משתתפים במהלך השנה בפעילויות הבית ספריות ובטקסים. כיתת הוותיקים ‘מאומצת’ על ידי כיתה י”א2 של הרב מיכאל וינשטיין שמקיימים מספר מפגשים משותפים במהלך השנה. מפגשים אלו מעניקים הזדמנות מיוחדת לקשר בין דורי וללימוד חוצה גילאים.

עדנה שגב אמרה בתום הטקס: “כל כך מרגש אותי להיות כאן יחד עם הנכדים שלי ולקבל את התעודה, הם המצטיינים האמיתיים. כל הזמן הם עוזרים לי ותומכים בי ובתקופה האחרונה כשאני במצב קצת פחות טוב בריאותית – הם ממש דואגים לי כל הזמן. לא הבנתי למה אני מצטיינת, אני בסך הכל באה ללמוד כאן פעם בשבוע, נהנית מאד מהלימוד ואוהבת מאד את כל המורים שמלמדים אותנו ובעיקר את חברי וחברות הכיתה. אני מרגישה ברת מזל.’

הרב יוני הולנדר, מנהל ביה”ס: “לומדים לחיים. תלמידי בית הספר חווים ורואים שאפשר ללמוד בכל גיל וגם ליהנות מהלימוד. אנחנו שמחים ומברכים על הימצאות כיתת הוותיקים בבית הספר ועל האינטראקציה הנוצרת בין הדורות”.

אביחי פואה, רכז הכיתה מציין כי “ככל שחלף הזמן וראינו את החיבור המדהים שנוצר בין הוותיקים לבין התלמידים הצעירים, שמחנו על הרגע בו החלטנו לפתוח את הכיתה. האירועים המשותפים כל כך מרגשים ומשמחים את כולם, זה היה מדהים לראות את הכבוד הגדול שעשו לעדנה בזמן חלוקת תעודות ההצטיינות. מקווה ומאמין שאירוע זה יילך איתם לאורך שנים והם יזכרו תמיד עד כמה חשוב לכבד את הדורות שמעלינו’.

צילום: אור תורה סטון
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.