סימפטומים לכאבי ברכיים שכדאי לשים אליהם לב

כאבי ברכיים כרוניים מלווים לא אחת בסימפטומים הפוגעים באיכות החיים ובתפקוד היום יומי שלנו. כאבי הברכיים יכולים להיות מלווים בסימפטומים שונים: קשיים בהליכה בגלל אי יציבות הברך, צליעה, הופעת סימנים של נפיחות ואודם, קשיים בהליכה בעליות או מדרונים, חוסר יכולת לכופף את הברך או חוסר יכולת למתוח את הברך. כאשר מדובר בכאבים בברכיים, אין מקום לפשרות. יש צורך לפנות לגורם מטפל באופן מיידי על מנת לטפל בבעיה ולהקל על הכאבים.

לחיות עם הכאב הכרוני

אולי לא ניתן להעלים לחלוטין את התסמינים של כאבי בירכיים כרוניים, אך קיימת אפשרות לשפר את איכות החיים ולהקל על הכאבים. אלה כמה מבין הפעולות המומלצות שיש לבצע לצורך הקלה על הכאבים:

  • אל תאמצו את הברך בכוח – ברגע שחשים בכאבי ברכיים, מומלץ להפסיק את ביצוע הפעילות הגופנית על מנת לתת לברך לנוח. לאחר מנוחה, יש להיוועץ באיש מקצוע ולחזור לפעילות הספורטיבית בהדרגה.
  • טיפולי פיזיותרפיה – פיזיותרפיה לברכיים יכולה לסייע להתמודד עם הכאבים. הפיזיותרפיסט ינחה אתכם לגבי סוגי התרגילים שכדאי לעשות בבית.
  • חובשים את הברך – מומלץ לחבוש את הברך בתחבושת אלסטית. תחבושת זו תסייע לכם להתגבר על הכאב ולחוש אותו הרבה פחות.
  • שימוש במשככי כאבים – אם הכאבים בברכיים חזקים במיוחד, ניתן להיוועץ ברופא כדי לראות אילו משככי כאבים אפשר ליטול.
  • משקל יתר – לעתים כאבים בברכיים נובעים ממשקל יתר, שכן כאשר הגוף מעמיס על הברכיים, הן מתחילות לכאוב. במקרה זה מומלץ לרדת במשקל ולשמור על אורח חיים בריא.

מצבים כרוניים שונים

כאבי בירכיים כרוניים עשויים לנבוע ממצבים שונים. לדוגמה, מצב של דלקת פרקים ניוונית מתבטא בשחיקה של הסחוס בגלל שימוש עודף או גיל מבוגר. תסמונת נוספת שכדאי להכיר היא תסמונת הכאב הפטלופמורלי. תסמונת זו מתבטאת בכאב בחלקה הקדמי של הברך או בפיקת הברך, והיא נובעת מהתנוונות או מהפעלת לחץ מתחת לפיקה. התסמונת הזו אופיינית יותר לרוכבי אופניים או לאצנים. תופעה נוספת היא כונדרומלציה הנגרמת בעקבות התרככות של הסחוס באזור מפרק הברך.

 

 

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.