כולנו מכירים את הפרסומות אשר מציגות את סוכן הביטוח כפונקציה אשר אבד עליה הקלח, כאשר למעשה ההפך הוא הנכון. אכן, ישנם תחומים בהם לא נגרם נזק רב במידה ועוברים להשתמש בשירותיה של חברה גדולה אשר אינה מעניקה יחס אישי, אך בתחום הביטוח בחירה כזו עלולה להסתיים במפח נפש גדול, שלא לומר אף בהפסד של סכום כסף גדול או הסתבכות של מצב רפואי חס וחלילה.

פוליסות ביטוח הן מוצר רגיש אשר צריך להתאים אישית עבור כל לקוח על פי צרכיו השונים, אחרת מחטיאים את המטרה אשר לשמה נוצר הביטוח מלכתחילה.

מהם היתרונות של רכישת ביטוח דרך ?

  • יחס אישי. כל מבוטח דרך סוכנות ביטוח מלווה אישית על ידי איש ביטוח מקצועי אשר מציג בפניו באופן ברור ומותאם את אפשרויות הביטוח הרלוונטיות עבורו, ומטפל בו אישית עד לסיום תהליך הרכבת הפוליסה המדויקת עבורו.

  • היכרות עם ענף הביטוח. המוצרים בענף הביטוח הם עולם ומלואו והם משווקים על ידי מספר רב של חברות ביטוח. עין לא מקצועית, אשר לא בקיאה בכל הפרמטרים, אלה הגלויים ואלה הנסתרים של הפוליסה, לא תוכל להבחין בשוני בין מסלולים מוצעים. סוכן ביטוח הוא בעל הכשרה מתאימה וניסיון רב והוא יודע כיצד לדאוג כי האפיון יהיה אישי וממוקד, וכך יתקבל מוצר בעלות אטרקטיבית עם תמורה אפקטיבית. כך לדוגמא, בבחירת ביטוח סיעודי השוואה של משך וגובה הכיסויים בין הפוליסות השונות, עשויה להוביל למציאת פערים גדולים .

  • בחירת מוצרי ביטוח לא מתאימים. אין מוצר ביטוח המתאים לכולם, ואפילו שני מבוטחים עם נתונים זהים יזדקקו לפוליסת ביטוח שונה. אחת הבעיות המוכרות בעניין היא כפל ביטוח, ביטוחים כפולים ולא מתאימים עלולים לגרום מכשול כלכלי וגם סכנה ביטוחית רצינית. במוצר שכיח כמו ביטוח חיים מחיר אטרקטיבי בחברת ביטוח עלול להטעות את הלקוח, לגרום לו לבחור במוצר לא מתאים, בעת הצורך אף להישאר ללא כיסוי נדרש וחיוני.

  • כן, גם המחיר. כאמור, מבוטחים רבים סבורים כי העמלה בגין השירות מייקרת את הפוליסה. ובכן, העניין אינו שחור ולבן. ראשית, רבים מסוכני הביטוח עובדים שנים מול חברות ביטוח מסוימות והם יכולים להשיג מסלולים אטרקטיביים שלא בהכרח חשופים לכלל הלקוחות. שנית, בחירה שגויה של מוצר ביטוח עלולה לעלות יותר ביוקר מעמלה לסוכן ואף לפגוע בזכאות.

לסיכום, אין ספק כי מוצרי ביטוח רבים כמו למשל ביטוח אובדן כושר עבודה, הינם מוצרים אשר מצריכים התייחסות אישית. סלע סוכנות לביטוח בע"מ היא סוכנות ודינאמית אשר חרטה על דגלה ערכים של מקצועיות, אמינות ושירות ואלה הופכים אותה למובילה בתחומה.

כתבה זו הופקה בשיתוף פעולה עם פורטל פיננסי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.