באמצעות מסך המגע ניתן לקבל מידע, ע"י הפלט הויזואלי המתקבל עליו וכן, באמצעות לחיצה או העברת מגע על המסך ניתן לשלוט גם בפלט היוצא ממנו. קיימות שתי שיטות עיקריות של יצירת מסך מגע. הראשון והפחות נוח לתפעול הוא המסך הרזיסטיבי (Resistive – התנגדות) הדורש הפעלת לחץ בעת השימוש.

ממה מורכב המסך מגע?

המסך מורכב משני לוחות דקים מוליכי חשמל, מופרדים ברווח קטן מאוד. כאשר מתבצעת לחיצה בנקודה מסוימת במסך, שתי שכבות המתכת נוגעות האחת בשנייה באותה נקודה, דבר היוצר שינוי בזרם שעובר בנקודה הספציפית. באותו הרגע המסך שולח אות כי היה שינוי בזרם והמידע עובר הלאה.

מסכי המגע הנפוצים והנוחים ביותר

מסך מגע נוסף והנפוץ ביותר הוא מסך מגע קפסטיבי, (Capactive – קיבולי). מסך מדויק ונוח לתפעול. המסך מכיל חומר מבודד, כמו למשל זכוכית אטומה המצופה בחומר מוליך שקוף. מאחר שגוף האדם הוא בעצמו מוליך חשמלי מעולה, ניתן לייצר אינטראקציה אלקטרומגנטית במסך באמצעות לחיצה או מגע.

המגע במקום מסוים מאותת למכשיר שיש להעביר הלאה את המידע מאותו מקום בו התבצעה הנגיעה. מסך זה מאפשר גם הפעלה של מולטי טאץ' ושליטה מלאה במכשיר.

את מסכי המגע הנוחים לתפעול ניתן למצוא היום גם בעולם התעשייתי, זאת במטרה לייעל את שיטות ותהליכי העבודה למגוון גדלים של , לחצו כאן.

מסכי מגע עמידים במיוחד

למעשה כמעט כל מערכות התצוגה התעשייתיות משולבות במסכי מגע עמידים במיוחד לשימוש אינטנסיבי בתנאים משתנים. מאחר ומדובר על תעשיות שונות, חשוב להתאים את מסך המגע לאופן השימוש ולתנאי העבודה. חשוב לוודא את עמידות המכשיר, את איכות התצוגה שלו וכמובן את התגובתיות שלו.

בתעשייה, בניגוד לשימוש בייתי ומשרדי, ישנה חשיבות עצומה לאיכות הקלט והפלט ולמהירות התגובה. הדבר החשוב ביותר בבחירה של מסך מגע תעשייתי הוא בעמידות לתנאים השונים, לעיתים המסך נמצא במקומות קרים מאוד או חמים ולחים, בסביבת אבק וכד' וברוב המקרים הDATA שעובר עליהם הוא רב ועמוס ויש צורך במכשיר איכותי ועמיד במיוחד.

מסכי מגע תעשייתיים נמצאים היום בכל מקום, ניתן למצוא אותם בתעשיות המזון כתחליפי קופה, כאשר הלקוחות יכולים לבחור מתוך התפריט המוצג את מבוקשם ובאמצעות מגע להשלים את הרכישה ולהמשיך לתשלום. ניתן למצוא אותם בתחנות הדלק כאשר במגע ניתן לבחור את סוג הדלק ואת הסכום לתשלום, יש מסכים כאלה בתעשייה הכבדה כאשר כל המוניטורים מתופעלים באמצעות מגע.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.