ג’ורדי קרויף יכול לזקוף לזכותו ניצחון נוסף על הקווים, אבל אם לשפוט את המשחק של מכבי ת”א בסבב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית, יש לו הרבה סיבות לדאגה. המשחק של הצהובים היה איטי ומסודר, אך לקה ביצירתיות והצהובים התקשו להגיע למצבים.

המשחק הערב. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א
המשחק הערב. צילום: האתר הרשמי של מכבי ת”א

ניהל את המשחק, אך כשיצא בדקה ה-82′, היונים השתלטו כמעט לחלוטין על המגרש. קיארטנסון היה מתוסכל בחלק ניכר מהמשחק, ולא זכה לקבל כדורים. ההגנה של מכבי הייתה יציבה ברוב חלקי המשחק.

קרויף המשיך בניסיון שלו משבוע שעבר, כשארון שוינפלד פתח באגף שמאל לצד בחוד. בטוקיו. שחקן הרכש החדש, פתח לראשונה בהרכב, לצד גולסה וייני. שפונגין זכה בחולצת ההרכב במקום דסה הפצוע.

מהלך המשחק

המשחק נפתח בלחץ של מכבי, אך הצהובים התקשו להגיע למצבים משמעותיים. בדקה השמינית יסיל כמעט כבש לזכות פניוניוס, אך פגש רק את הרשת החיצונית. המצב המשמעותי הראשון עבור מכבי הגיע רק חמש דקות לאחר מכן, כשבאטוקיו השתלט על כדור מחוץ לרחבה ובעט סנטימטרים מהקורה. בדקה ה-31 אצילי הגביה כדור לרחבה, שוינפלד נגח והכדור התגלגל לטיבי שיכול היה להבקיע, אך בעט ברשלנות הצידה.
שתי דקות להפסקה ניסה גם הקפטן ייני את כוחו בבעיטה מרחוק, אך השוער קוטניק הדף.

בדקת הפתיחה של המחצית השנייה מסאורס ניצל אי הבנה של מכבי והכניע את ראיקוביץ’, אך בעט מעל לרשת.
בדקה ה-47′ וידאר קיארטנסון קיבל כדור על סף הרחבה משוינפלד ובעט לרשת. חמש דקות לאחר מכן, דוידזה מוסר לגולסה שבעט החוצה. בדקה ה-68′ אצילי בעט את הכדור לידי השוער.

בדקה ה-80 וקיארטנסון כמעט הכין לשוינפלד את השער השני אחרי פעולה טובה בצד שמאל, אך הנגיחה של חברו לחוד לא היתה מדויקת. שתי דקות לקראת הסיום באטוקיו שוב הראה שיש לו מה להציע עם בעיטות ממרחק, אבל השוער של היה במקום וקלט את הבעיטה של הקשר.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.