אילן גזית, מועמד '' לראשות העיר . צילום מסך

 

מועמד 'יש עתיד' לראשות עיריית חולון, אילן גזית, עורר סערה בעקבות סרטון חדש בו דירבן את המצביעים החילונים לצאת לקלפיות כדי לחזק את כוחם אל מול הסיעות החרדיות והדתיות בעיר.

"ביום הבחירות אתם תיהנו מיום חופש, אבל הם (מצביע על תמונה של ) ילכו להצביע. אתם תלכו לים, אבל הם (מצביע שוב על תמונת ) ילכו להצביע", אמר גזית ומנה דוגמאות נוספות.

"לא היינו פה בבחירות הקודמות, להם יש כבר 5 נציגים במועצה היוצאת ומן הסתם יהיו הרבה יותר אם לא נתעורר", טען גזית, "אנחנו נהיה הקול השפוי שלכם ונשמור על חולון". חלק מהגולשים האשימו את הסרטון של גזית ב"שנאת חינם" וב"".

הסרטון הושווה לסרטון מיום הבחירות 2015 בו דירבן רה"מ נתניהו את מצביעי הימין לצאת להצביע ונימק: "המצביעים הערבים נעים בכמויות אדירות לקלפי".

הסתה נגד חרדים גם בירושלים

כזכור, מודעה ברוח דומה פורסמה לפני כחודשיים במירוץ לבחירות המוניציפליות בירושלים ועוררה סערה שבשיאה קריאות לפטר את יו"ר הסיעה בירושלים חגית משה.

הקמפיין המסית שגנזה סיעת בירושלים

 

במודעה הוצגו מתמודדים לראשות העיר כשלראשם פיאות ושטריימל ולצידם הכיתוב "בזמן שהם חרדים לגורלם – רק בית יהודי מנצח יבלום את השפעת החרדים".

יו"ר המפלגה, השר נפתלי בנט, גינה את המודעה המסיתה, אך משה נותרה בתפקידה וגנזה את הקמפיין תוך שהאחריות לדברים הוטלה על צוות הפרסום.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.