השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי התייחס היום (ד') למספר סוגיות כשענה בשם הממשלה לשאילתות של חברי הכנסת במליאה והבהיר: "המטרה שלנו לשמור על הר הבית כנכס של העולם כולו", כך פורסם ב"ערוץ 7".

לשאלתו של ח"כ יהודה גליק מהליכוד מדוע האיסור על חברי הכנסת לעלות להר הבית עומד בעינו, ענה הנגבי: "בשנת 2003 נפלה בחלקי הזכות לקבל החלטה על פתיחת הר הבית מחדש, לביקוריהם של בני כל הדתות. ניתנה הנחיה לנבחרי ציבור לא לעלות להר הבית. יש נבחרי ציבור שרוצים להסלים את המצב והרגישות בהר הבית לא ירדה. המטרה שלנו לשמור על הר הבית כנכס של העולם כולו".

אסון. השר צחי הנגבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
השר צחי הנגבי. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גליק שאל האם הממשלה היא שביקשה מהאמריקאים שלא להעביר את השגרירות, על כך ענה הנגבי: "כחבר ליכוד, על כל ידיעה אתה מאמץ וקובע שהיא עובדה? קצת פורפורציה. זה מופרך ונועד לפגוע בממשלה. אתה לא אמור לפגוע בממשלה אז קצת שליטה עצמית. זה לא היה ולא נברא. 3,000 שנים ירושלים היא בירתנו הנצחית והיא תמשיך להיות כזו. היינו רוצים שכל המדינות יעבירו את השגרירויות לירושלים".

ח"כ דב חנין מהרשימה המשותפת שאל על חלקו של רה"מ נתניהו בסגירת רשות השידור, ומדוע החליט על כך דווקא אתמול, ענה הנגבי: "אני משיב כאן כשר התקשורת ולא רק כממלא מקום. אני שומע את השאלה ואני אומר אין גבול לחוצפה. אתה פה, ביודעין או שבלא יודעין, מעליל עלילות על ראש הממשלה והממשלה. ההחלטה של אתמול לא קשורה לממשלה ולא לראש הממשלה. מי שקיבל את ההחלטה זה כונס הנכסים הרשמי והוא אחראי על החלטה".

הנגבי הפנה את האצבע המאשימה על סגירת רשות השידור על האופוזיציה: "ביקשנו מהם בתקופה האחרונה חמישה קולות שיצטרפו לשישים ושישה. אם היינו מקבלים מכם חמישה קולות, הייתה יכולת להשאיר את רשות השידור על כנה. אתם לא הסכמתם. יכולתם להציל את רשות השידור ואני אישית פניתי לכולם ואתם התחמקתם".

כזכור, לפני כחודש וחצי אישר ראש הממשלה נתניהו כי תוך כשלושה חודשים יחודשו ביקורי חברי כנסת בהר הבית בכפוף למצב הביטחוני. לפי ההחלטה, הדבר יתאפשר לאחר חגי ניסן ובכללם פסח, יום העצמאות ויום שחרור ירושלים וכן לאחר תקופת הרמאדן. בדיון שערך נתניהו בלשכתו עם גורמי הביטחון, הגורמים הביעו חשש ממתיחות לקראת החגים והציגו עליה בת 40% של עליית מבקרים יהודים בהר הבית. בתום התקופה, דהיינו סוף חודש יוני, החליט רה"מ כי תתחדש עליית נבחרי הציבור להר לתקופת מבחן בכפוף למצב הביטחוני ותחת מגבלות משטרת ישראל.

 
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם