אנשים מבוגרים – הורים, סבים וסבתות – הם העוגן של המשפחה. הם עזרו בגידולנו כשהיינו קטנים, והיו סבלניים עמנו כאשר למדנו ללכת או כשזכינו להערות לא מחמיאות במיוחד ביומן של בית הספר. הם גם היו אתנו כשהיינו חולים וכשנזקקנו להלוואה כספית כדי לצאת ממצב בעייתי. וכעת הגיע תורנו לעזור להם ולהעניק להם את הטיפול הטוב ביותר. ואכן, בזכות חברה מקצועית העזרה כבר בדרך.

נותנים יד לקשיש

סיעוד לקשישים הוא אחת הפעולות הנעלות ביותר הקיימות בעולם. כאשר האדם הולך ומזדקן הוא זקוק יותר לטיפול ולהשגחה. מטבע הדברים, אינכם יכולים להשגיח על הורים מבוגרים במשך 24 שעות ביממה, מכיוון שאתם צריכים לדאוג לדברים אחרים כמו טיפול בילדים או העבודה התובענית. צוות של חברה מקצועית נמצא כאן אתכם כדי לסייע בכל הדרוש. אלה כמה מבין הפעולות הנפוצות יותר הניתנות במסגרת סיעוד לקשישים:

  • האכלה – ישנם קשישים אשר אינם יכולים לאכול בכוחות עצמם. לשם כך, דואג האדם המטפל להכין אוכל לקשיש, בהתאם להוראות הרופא ולסוג האוכל שמסוגל הקשיש לעכל, ולהאכיל אותו בסבלנות ובדאגה רבה.
  • הלבשה – אנחנו מתייחסים לפעולה זו כפעולה פשוטה שאינה דורשת מאמץ רב, כאשר למעשה מדובר בשילוב של כמה פעולות מוטוריות מורכבות הכוללות הרמת הידיים והרגליים וקיפולן לתנוחה הנכונה. פעולות אלה קשות עבור אנשים מבוגרים שעברו אירוע מוחי, לדוגמה, וכאן המטפל נכנס לתמונה ועוזר להם להתלבש לקראת יום חדש.
  • רחצה – שמירה על ניקיון הגוף חשובה לבריאותם של הקשישים. משום כך, דואג המטפל לרחוץ אותם מדי יום ביומו.
  • ליווי – קשישים רבים אינם יכולים לצאת החוצה לבדם מחשש שהם עלולים למעוד ולהיפגע. כדי שזה לא יקרה, איש מקצוע מיומן מלווה אותם לבדיקות חשובות כמו בדיקות דם או בדיקות רפואיות נוספות.
  • שומרים על קשר – המטפל שומר על קשר רציף עם קרוב המשפחה של הקשיש האחראי עליו ומעדכן אותו בעת הצורך.

עבודות אלה ואחרות מבצע צוות חם ואוהב הכולל מטפלות בקשישים ומטפלים השמחים לעזור ולתמוך במשפחה.

לבחור מטפל סיעודי

לא כולם אוהבים זאת, אך לפעמים אין ברירה אלה להודות בכך שאי אפשר להשאיר את ההורים המבוגרים לבדם. מטפלים סיעודיים יכולים לעזור לכם להתגבר על הקושי ולסייע להורים לבצע את הפעולות היום יומיות. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את המטפלים הנכונים ביותר עבור הקשיש שלכם, כך שתוכלו ללכת לעבודה בראש שקט ולדעת שאתם משאירים את יקירכם בידיים טובות. מסיבה זו חשוב לפנות רק לחברה מוכרת ואמינה שיש לה ניסיון רב בתחום. אל תתביישו לבקש מהמטפל המלצות, שהרי אתם מעוניינים להעניק ליקירכם את הטיפול הטוב ביותר. ולבסוף, נסו להתייעץ עם חברים קרובים ולשאול אותם לגבי חברה טובה המספקת שירותי סיעוד מיומנים ומקצועיים לקשיש.

להשגיח גם בבית חולים

לעתים נאלץ הקשיש לעבור אשפוז ממושך בבית החולים. כאשר הוא נמצא רחוק כל כך מהבית, נדרש לפחות אחד מבני המשפחה להשגיח עליו בכל עת ולעשות לילות כימים ליד מיטתו בבית החולים. זאת ועוד, לעתים נדרשת השגחה מקצועית יותר. אמנם הקשיש הנמצא בבית החולים מקבל את היחס מהאחות, אך האחיות בבתי החולים עמוסות בעבודה ואינן יכולות להעניק יחס אישי לכל מטופל ומטופל. משום כך, מומלץ לשקול לשכור שירותי השגחה פרטית בבית חולים. כך תהיו סמוכים ובטוחים כי יקירכם מקבל השגחה מקצועית הניתנת על ידי אח או אחות בכל עת.

אם אתם מחפשים חברת סיעוד ותיקה ומקצועית, סיעוד לקשישים – אור בלב בע"מ היא החברה המתאימה לכם ליקירכם המבוגר. החברה מספקת מגוון רחב של שירותים ודואגת בראש ובראשונה לרווחתו של הקשיש.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.