1:26 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > "יש כאן צד ג' שמנצל את הדת כדי ללבות יצרים"

"יש כאן צד ג' שמנצל את הדת כדי ללבות יצרים"

המנהיג הרוחני של העדה הדרוזית, השייח' מואפק טריף, התראיין ל'היום הזה' על רקע הימים הקשים שעוברים על העדה אחרי הרצח בהר הבית ביום שישי. "מצבנו רע מאוד"

מתוך 'היום הזה עם אמיר איבגי, א'-ה' ב-23:00

"ימים קשים עברו עלינו, על העדה הדרוזית ועל המדינה".

"קודם אנחנו נגיד שאלימות מכל סוג שהוא, כל מי שיעיז לזרוק רימון או לירות לכיוון בית תפילה, מסגד או בית כנסת או כנסיה אנחנו מגנים את זה בכל תוקף. אנחנו נגד זה ואנחנו קוראים לכולם להתאפק ולהתאזר בסבלנות. אני חושב שיש כאן צד ג' שרוצה ללבות את היצרים ולעשות סכסוכים בעניין הזה".

"פיגוע מאד קשה. מנצלים את הדת, מנצלים את המקום הקדוש ביותר למוסלמים על מנת לפגוע בשוטרים שבאו להגן ולשמור על המתפללים ולעשות סדר במקום. זה לא ייתכן לנצל את המקום, הדת, המקום הקדוש על מנת לפגוע בשוטרים שלנו, של המדינה כמובן".

"אמנם זה לא המקום ולא הזמן אבל אם אתה שואל, מצבנו רע מאד. הצעיר שחוזר לכפר, לבית, החייל או הקצין המשוחרר חוזר למציאות עגומה. אין תעסוקה או עבודה והדבר החשוב שהדבר הרע ביותר עניין התכנון והבניה. תוכניות המתאר שלא אושרו עשרות שנים, הגישו הרשויות וראשי רשויות תוכניות לפני 30 שנה שלא אושרו עד עכשיו. מי שבנה בית פרטי על אדמה פרטית שלו, לא על אדמת מדינה או אדמת מנהל ולא פלש לאדמה של המדינה, הפך לעבריין. מקווים למצוא פרצת דרך בעניין הזה ויבואו לקראת ראשי הרשויות ויעשו הכל על מנת לאשר את התכניות המוגשות החדשות".

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_6

אופנהיימר: "השבוע גבאי פגע בתומכיו"

יו"ר מפלגת העבודה אמר שלא צריך לפנות יישובים במסגרת הסכם שלום ועורר את חמת מצביעיו. יריב אופנהיימר: "זו אמירה שמנוגדת לבייס הפוליטי שלו"