12:59 16/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ישראל תעביר מיליון דולר לשיקום הקהילה היהודית ביוסטון

ישראל תעביר מיליון דולר לשיקום הקהילה היהודית ביוסטון

הממשלה אישרה פה אחד את העברת הסיוע בסך מיליון דולר לקהילה היהודית שנפגעה מהוריקן הארווי ביוסטון. בנט: "אחינו בתפוצות עזרו לנו ברגעי מצוקה שלנו, תורנו לעזור להם"

מבט מהאוויר על העיר יוסטון המוצפת לאחר הוריקן הארווי. צילום: רויטרס
מבט מהאוויר על העיר יוסטון המוצפת לאחר הוריקן הארווי. צילום: רויטרס

 

באופן תקדימי ממשלת ישראל אישרה פה אחד את הצעת השר נפתלי בנט להעברת סיוע לקהילה היהודית ביוסטון: מיליון דולר יועברו לשיקום הקהילה שנפגעה. שר התפוצות בנט: "זה הזמן של מדינת היהודים לסייע לאחינו בתפוצות שנמצאים במצוקה. הם עזרו לנו ברגעי מצוקה שלנו, תורנו לעזור להם".

הממשלה אישרה היום (א׳) את הצעת שר התפוצות נפתלי בנט לסיוע חירום בסך מיליון דולר לקהילה היהודית ביוסטון לשיקומה מהנזק האדיר שנגרם לה בעקבות הוריקן הארווי. "המבחן של מדינת היהודים הוא ברגעי משבר של אחינו בעולם. יש כאן אמירה ברורה של ערבות הדדית", הסביר השר בנט את ההחלטה.

כבישים ראשיים מוצפים מחוץ לעיר יוסטון, ארה"ב. צילום: רויטרס
כבישים ראשיים מוצפים מחוץ לעיר יוסטון, ארה"ב. צילום: רויטרס

 

הסיוע יועבר לשיקום מוסדותיה של הקהילה (בתי ספר, בתי כנסת והמרכז הקהילתי), שלא ממומנים או נתמכים על ידי הרשויות ואין כל צפי לשיקומם. בימים הקרובים תעשה עבודת מטה במשרד התפוצות על מנת לפעול בדרך המהירה והיעילה ביותר להעברת כספי הסיוע לקהילה ולטובת מילוי צרכי הקהילה שנפגעה.

הקהילה היהודית של העיר, המונה כ-60 אלף אנשים, נפגעה באופן משמעותי. רבים מבתי הספר ובתי הכנסת הוצאו מכלל שימוש, בית האבות היהודי המכיל בימי שגרה 300 קשישים ניזוק בצורה משמעותית והמרכז הקהילתי (JCC) הוצף בצורה קשה. בנוסף, אלפי משפחות יהודיות איבדו את בתיהן. בזכות תרומות של קהילות יהודיות מרחבי העולם, בין היתר מישראל, הוקם מחנה עבור הקהילה היהודית בו חיים אלפי אנשים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ישיבת הממשלה, היום. צילום: לע"מ

די לצביעות, תנו לשרים להרוויח | דעה

השרים השוו את שכרם לזה של יו"ר האופוזיציה, אבל חטפו קיתונות של ביקורת. כשח"כ אמסלם הציע להוריד בשכר המפכ"ל (שמרוויח פי 16 משכר המינימום) - היו מי שהשתיקו אותו