מפגינים בברצלונה נגד היפרדות קטלוניה מספרד, 29 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס
מפגינים בברצלונה נגד היפרדות מספרד, 29 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

 

צפויה להודיע היום (ד') כי היא מסתייגת הקטלונית, כך פורסם ב"nrg". גורמים במערכת המדינית סיפרו כי לאור הדעיכה של המהלך הקטלוני והנסיעה הצפויה של נשיא המדינה לספרד בשבוע הבא, הן הסיבות העיקריות להחלטה להוציא הודעת הסתייגות.

עמדתה של ישראל בנושא מגיעה לאחר התייעצויות רבות שנערכו בין משרד החוץ, שהמליץ להיענות לבקשה של ממשלת , לבין המטה לביטחון לאומי ולשכת ראש הממשלה. במשרד החוץ סברו כי לתמיכה של ירושלים בקטלוניה יהיו השלכות ישירות על ישראל, שסופגת גם כך ביקורת קשה מהממשלה הספרדית. התייצבות לצד ארה"ב ומדינות תועיל יותר לישראל בזירה הבינלאומית.

רה"מ בנימין נתניהו. צילום: לע"מ
ייענה לבקשה הספרדית. רה"מ בנימין . צילום: לע"מ

 

הממשלה הספרדית מבקשת זמן רב מהקהילה הבינלאומית להתייצב לצידה ולצאת נגד הניסיון של חבל קטלוניה להיפרד ממנה. העובדה שספרד היא מדינה חשובה ומרכזית באיחוד האירופי וקשרי הידידות בין רה"מ נתניהו לראש הממשלה הספרדי הכריעו את הכף בנוגע לעמדה הרשמית של ירושלים בסוגיה.

הבקשה הספרדית הגיעה לירושלים ביום שישי, והיא הועברה יחד עם המלצת משרד החוץ ללשכת רה"מ ולמל"ל, אך נתניהו החליט שלא להגיב לה. יחד עם זאת פקיד בכיר סיפר ל"nrg" כי החלטתו של רה"מ יכולה להשתנות בהתאם לנסיבות, וכך צפוי לקרות.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.