8:22 20/10/2017
דף הבית > ספורט > ישראל פועלת נגד הכוונה להשעות קבוצות כדורגל מיהודה ושומרון

ישראל פועלת נגד הכוונה להשעות קבוצות כדורגל מיהודה ושומרון

הפלסטינים הצליחו לגייס רוב בפיפ"א לצעדים נגד ישראל בשל פעילות קבוצות כדורגל ביו"ש. ההצבעה תתקיים בחודש הבא

בישראל חוששים מאוד מהאפשרות שהפלסטינים הצליחו לגייס רוב בקרב ראשי ההתאחדויות בעד ההצבעה שתועלה בקונגרס פיפ״א בבחריין בחודש מאי הקרוב לסלק את ישראל מכל פעילות בינלאומית.
נזכיר כי בחודש מאי בשנה שעברה הצליחו ראשי ההתאחדות בסיוע משרד החוץ וראש הממשלה למנוע הצבעה בקונגרס פיפ״א, אך הפעם הסיפור שונה. ספ בלאטר כבר אינו יו״ר הארגון והערכה בישראל היא שהיו״ר הנבחר ג׳יאני אינפנטינו קיבל את הקול הערבי כדי להיבחר בתמורה לתמוך במהלך נגד ישראל בקונגרס הקרוב והפלסטינים מלאים ביטחון הפעם שהם בעמדה הרבה יותר טובה מול ישראל מתקופתו של בלאטר.

מנסה לסכל את ההצבעה: עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
מנסה לסכל את ההצבעה: עופר עיני. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רוב המחלוקות נפתרו בשנה האחרונה כמו נושא המעברים של שחקנים והצוות המקצועי במחסומים, העברת ציוד ספורט, והקלות נוספות שמשרד הביטחון נתן להן את הסכמתו. סלע המחלוקת היא עתידן של שש הקבוצות שמשחקות בליגות הישראליות ונמצאות מעבר לקו הירוק. קבוצות המריבה הן בית״ר מעלה אדומים, הפועל בקעת הירדן, בית״ר גבעת זאב, בית״ר אריאל והפועל אורנית

משרד החוץ פועל בחודשים האחרונים בדיסקרטיות באמצעות כל השגרירויות של ישראל בעולם ומקיים פגישות ושיחות טלפון רבות. גם ראש הממשלה עצמו מעודכן בנושא ופועל גם הוא כדי למנוע רוב לפלסטינים. סוגיית הרחקת ישראל מהכדורגל הבינלאומי בגלל קבוצות ישראליות שמשחקות מעבר לקו הירוק היא בעלת משקל פוליטי מדיני גדול מאוד וכל החלטה שראשי פיפ״א ינסו לגבש לפני ההצבעה תתקבל על ידי עופר עיני, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, רק בתיאום עם ראש הממשלה.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בניון כובש שער בכורה. צילום: ינון פוקס, האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

כמה טוב, ככה יוסי

ארבע עונות חלפו מאז יוסי בניון חזר לשחק בישראל והוא נהנה מכל רגע. על הגשמת החלום בבית"ר, על המעבר מאנפילד לעכו ועל הנבחרת. מיוחד