בישראל עשו כל מה שרק אפשר כדי לעצור את האלימות בגדר, אולם דווקא בשבוע בו הגיעה מערכת הביטחון לשיא השפל בהתרפסות מול ארגוני הטרור בעזה, דווקא בשבוע בו ישראל העניקה קילוגרמים של גזרים והקלות לרצועה, דווקא אז והג'האד האיסלמי החזירו לישראל מקלות והובילו אל אחד מסופי השבוע היותר אלימים שידעו תושבי העוטף.

תקיפות חיל האוויר בעזה. צילום: ערבי

במערכת הביטחון הדפו את המלצות שר הביטחון לאורך כל הדרך. ליברמן הצטרף תחילה לקו המתון והסכים להכיל את אירועי הגדר. בשבועיים האחרונים הוא התהפך והחל להוביל קו אגרסיבי יותר. ליברמן אולי קיבל טיפ מקצועי מקצין בכיר שידע להעריך את הנולד, ולכן הלך לקבינט ולתקשורת וקרא להנחית מכה קשה על חמאס.

דיון מבצעי בקריה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

אלא ששר הביטחון יצא קרח משני הצדדים. בקבינט השפילו אותו והדליפו אמירות פוגעניות כלפיו וברחוב הפך שר הביטחון לחמאה הנמסה שכולם החליקו עליה. הוא אמנם חטף מכל כיוון, אולם צריך לומר ביושר שבשבועיים האחרונים ליברמן מוביל קו צודק.

פרסום של הג'יהאד האיסלמי, בו נטען כי הוא טוען כי נורו 33 רקטות 107 מ"מ, 10 רקטות גראד ו-8 פצמ"רים

 

ישראל אמנם לא קבלה את עמדתו, אולם אין ספק שאחרי סוף השבוע האחרון התפיסה צריכה להשתנות. האם שר הביטחון יוביל למהפך בעמדת הקבינט וצה"ל? אני בספק. אבל בכל הזדמנות יוכל ליברמן לומר "אני אמרתי לא הקשיבו לי".

העיניים נשואות לאבו מאזן 

אחרי סוף השבוע הסוער כעת העיניים נשואות למחר. ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן צפוי מחר להכריע אם להמשיך ולהטיל סנקציות על . ישראל תצטרך להחליט לאן פניה בניהול המערכה הבלתי נסבלת הזו.

אבו מאזן צועד בדרך לעוד נאום אנטישמי באו"ם. צילום: רויטרס

 

ואם חשבתם לרגע שמחר ירדו טנקים לעוטף עזה וצה"ל יתכונן למערכה אז חשבתם לא נכון. ישראל תמשיך לתת הזדמנויות להסדרה.

פעם מערכת הביטחון תאשים את הסוררים, פעם את הברקים ופעם את האיראנים והסורים, אולם צריך להגיד וביושר, עזה מנוהלת על ידי ארגוני וישראל יושבת בחיבוק ידיים, מגיבה להסלמות ומחכה לנס.

בתקווה שהיא לא תיתקל בדרך באסון בדמות הרוגים או חטופים חס וחלילה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא