שנה חדשה, התחלה חדשה: היום (חמישי ה-10 באוקטובר) התקיימה ברומא הצבעה על הצטרפותה של ישראל כחברה מלאה בארגון ה- ESS האירופי – European Social Survey, ובכך הפכה ישראל למדינה הלא-אירופאית הראשונה החברה בארגון וה- ESS.

שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: "עוד הישג חסר תקדים ופורץ דרך למדע הישראלי. החברות הישראלית בארגון ESS, כמדינה הראשונה מחוץ לאירופה שחברה בו, מוכיחה שוב הן את היכולות הישראלית המצוינות במדע, הטכנולוגיה והחדשנות והן את הביקוש הבינלאומי העצום שיש לידע ולמחקר הישראלי בקהילה המקצועית ברחבי העולם״.

ארגון ה- ESS מהווה חלק מהתשתית המדעית באירופה בתחום מדעי החברה שעורכת סקר חברתי מדי שנתיים על פי מודלים מדעיים לכלל המדינות החברות בה. נתונים אלו מאפשרים להבין בצורה טובה יותר  מגמות של הגירה, דת, תנועות אוכלוסין, מבני משפחה, ריבוי טבעי ועוד תחומים בנושאי מדעי החברה. תשתית ה-ESS מקדמת מצוינות, וההחלטה מהווה הכרה במצוינות מדעי החברה בישראל ותרומתו של המשרד בשיתוף המועצה להשכלה גבוהה לפיתוחם. ישראל משנת 2000 הייתה במעמד של מדינה נלווה, ומהיום לאחר שנים של מגעים, הפכה ישראל להיות המדינה ה-25 החברה בארגון ה-ESS האירופי.

יו"ר הארגון, פרופ' מייקל ברים ציין בפני הועידה הכללית את החשיבות הרבה שהם רואים בהצטרפותה של ישראל לארגון, והביע את צערו על הפיגוע בגרמניה.:עוד באותו נושא