מדינת מחרימה את ביקורה של שאמורה לנחות ביום חמישי הקרוב בארץ. לאחר שהשרה, המתעתדת לבקר בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית, פנתה בבקשה להיפגש עם ראש הממשלה והשרים, היא נענתה בשלילה באמתלה של צפיפות בלוח הזמנים. זאת בגלל והתבטאויות קיצוניות של וולסטרום נגד .

לשכתה של וולסטרום ביקשה להיפגש עם סגנית שר החוץ השרה ציפי חוטובלי ושרים נוספים, אך משנענתה בשלילה, החליטה להתמקד בביקורה בפגישות ברשות הפלסטינית בלבד.

הפגנת ימין נגד וולסטרום. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
הפגנת ימין נגד וולסטרום. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

כזכור, שרת החוץ השבדית טענה כי הגורם למתקפת הטרור שביצע דאעש בפריז בשנה שעברה נבע "מתסכול של המוסלמים באירופה על המצב של הפלסטינים שנגרם באשמת ישראל".

בשיאה של אינתיפאדת הסכינים בשנה החולפת, האשימה וולסטורם דווקא את ישראל ב"הריגה ללא משפט" וטענה כי "התגובה הישראלית אינה יכולה להיות כזו של הוצאות להורג ללא משפט, או תגובה לא מידתית שמביאה למספר הרוגים גדול בהרבה בצד השני ממספר ההרוגים המקורי".

בדבריה אז היא אף הצדיקה את האלימות הפלסטינית בטענה כי "כדי לנטרל את ההקצנה אנחנו חייבים לחזור למצב נורמלי במזרח התיכון. כרגע, כשהפלסטינים רואים שאין עתיד, אנחנו צריכים לקבל גם התנהגות נואשת או אלימות מצידם".

"שרת החוץ מציעה שאזרחי ישראל יגישו את צווארם למרצחים שמבקשים לנעוץ בהם סכינים", זעמו אז במשרד החוץ.

זו לא הפעם הראשונה שוולסטרום מוחרמת בישראל. גם בשנה שעברה סירבו בממשלה לפוג את השרה העוינת, אלא שאז היא החליטה לבטל את ביקורה הרשמי רשמי בארץ. זאת לאחר הכרתה של במדינה פלסטינית, ולאחר שכינתה את מדיניות הממשלה בירושלים כ"תוקפנית".

"שרת החוץ השבדית ביקשה לבקר בישראל לפני מספר חודשים ונענתה בשלילה. אנחנו לא פותחים בפניה את הדלת והיא לא תקבל רשמי כל עוד עמדותיה מבוטאות בצורה כל כך קיצונית", אמרה אז סגנית השר, ציפי חוטובולי.:עוד באותו נושא