19:17 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > שגריר אקוואדור: "ישראל מבצעת רצח עם כמו הנאצים"

שגריר אקוואדור: "ישראל מבצעת רצח עם כמו הנאצים"

הוראסיו בורג'ה האשים מעל בימת האו"ם את ישראל ברצח עם. דני דנון: "התבטאות שפלה של אנטישמיות ושנאה"

בנאום שנשא בעצרת הכללית של האו"ם, האשים שגריר אקוואדור הוראסיו סבילה בורג'ה את ישראל בכך שהיא מבצעת "רצח עם" בפלסטינים. בורג'ה הגדיל לעשות כאשר השווה בין הציונות לנאצים. לא פחות ולא יותר.

בורג'ה, בניסיון לבסס את דבריו, ציטט את הרודן הקומוניסטי פידל קסטרו, שהלך לעולמו לפני כשבועיים, שאמר: "אנו מגנים את רצח העם האכזרי שביצעו הנאצים בעם העברי, אך אין אירוע בהיסטוריה שדומה לכך יותר מאשר רצח העם שמבוצע על ידי הציונים בבני העם הפלסטיני". יש לציין שהדברים נאמרו במהלך "שבוע הסולידריות עם העם הפלסטיני" שקיים האו"ם לכבוד כ"ט בנובמבר.

הדברים התקבלו בתדהמה בצד הישראלי, ושגריר ישראל באו"ם דני דנון קרא למזכ"ל האו"ם, באן קי מון, לגנות את הדברים ולדרוש התנצלות מהשגריר האקוואדורי. "חייבים להבהיר למדינות החברות באו"ם כי אין מקום לאנטישמיות בתוך האו"ם" כך דנון.

דנון הוסיף כי ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, כזאת ששומרת על זכויות אדם וההשוואה למשטר האכזרי בתולדות האנושות, שרצח שישה מיליון יהודים ועוד רבים אחרים – פוגעת אנושות בניצולי השואה בכל העולם.

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אלאור אזריה. צילום: פלאש 90

אלאור אזריה הגיש בקשת חנינה מנשיא המדינה

אחרי שקוצר עונשו של אזריה בארבעה חודשים, פנה היום לוחם כפיר לשעבר לשחרור מיידי ומודה ששגה בחיסול המחבל: "בדיעבד בלבד, הירי במחבל היה טעות מבצעית"