השר ישראל כץ הודיע הערב (ג') בעמוד הטוויטר שלו כי מחר ישתתף במפגן התמיכה של מפלגת הליכוד בראש הממשלה בנימין נתניהו. כץ צייץ "‏למתעניינים בסדר יומי למחר: בבוקר אארח את רה"מ בנימין נתניהו בפתיחת הכביש החדש לבית שמש. אחה"צ קבינט בראשותו ומשם נלך יחד לגני התערוכה". בכך מנסה כץ לשכך ולרכך את השמועות לפיהן הוא מנסה לחתור תחת נתניהו. כזכור, אתמול פורסם כי בשיחות סגורות נתניהו עצמו האשים את כץ בכך שהוא חותר תחתיו.

נתניהו עקץ את כץ וכינה אותו "שר בכיר בליכוד". לנוכחים אמר: "שמענו על השר הבכיר בליכוד. הוא יכול להמשיך לתכנן. כולכם יודעים מי זה. אפשר כבר להגיד את השם שלו בגלוי? מה הבושה להגיד את השם שלו!".

בראיון ל"לפני כולם" יו"ר הקואליציה דוד ביטן לדנה סומברג שלח מסר מאיים עבור הח"כים שלא יביעו תמיכה בנתניהו. ביטן אמר: "מי שלא תומך היום ולא מגן על הליכוד גם בדעת הקהל וגם בתוך הדייסה של הפוליטיקה, ציבור המתפקדים לא יצביע בשבילו והוא יאבד את מקומו בתוך הליכוד ומחוץ לליכוד".

בתוך כך, ההכנות האחרונות לקראת מפגן התמיכה בראש הממשלה נתניהו שייערך מחר בגני התערוכה בתל אביב כבר נשלמות. חברי המפלגה התבקשו להגיע בהמוניהם כדי לחזק את ידי ראש הממשלה. רוב חברי הכנסת והשרים של המפלגה יתייצבו מחר בערב, כאשר בין הנעדרים גדעון סער וגלעד ארגן ששוהים בחו"ל.
תעמולת הליכוד בקמפיין להגנה על נתניהו
תעמולת הליכוד בקמפיין להגנה על נתניהו
בין המשתתפים הבולטים שכן יגיעו: השרים צחי הנגבי ומירי רגב, סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, חברי הכנסת אמיר אוחנה, נאוה בוקר, דוד ביטן ועוד. הפעילים מכינים עשרות שלטים שכותרתם: "אוהבים את נתניהו, שומרים על הדמוקרטיה". על פי ההערכות המארגנים, יגיעו לכנס קרוב לאלף פעילי מפלגה ותומכים, אולי אף יותר. עדיין לא ברור אם ראש הממשלה עצמו יגיע והאם יישא דברים באירוע.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא