מזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, החליט לדחות את הדו"ח האנטי-ישראלי שפרסמה ועדת האו"ם החברתית-כלכלית של מדינות מערב אסיה. גוטרש נענה לבקשת שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, לדחות את הדו"ח שקבע כי "ישראל ייסדה משטר אפרטהייד החולש על העם הפלסטיני בכללותו". כך דווח בגלי צה"ל.
אסיפת האו"ם. דני דנון: "על מזכ"ל האו"ם להתנער לחלוטין מהדו"ח השקרי הזה"
אסיפת האו"ם. דני דנון: "על מזכ"ל האו"ם להתנער לחלוטין מהדו"ח השקרי הזה"

שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי אמרה היום בתגובה לדחיית האו"ם כי היא נעשתה בצדק, והוסיפה כי ארצות הברית תמשיך לעמוד לצד בת-בריתה ישראל ו"תמשיך להתנגד לפעולות מוטות ואנטי-ישראליות במערכת האו"ם וברחבי העולם".

הוועדה החברתית-כלכלית למערב-אסיה של האו"ם פרסמה דו"ח בו נטען כי ישראל ייסדה משטר אפרטהייד החולש על העם הפלסטיני.  כותרת הדו"ח היא "המדיניות הישראלית כלפי הפלסטינים ושאלת האפרטהייד". בין היתר מצויין בדו"ח חוק השבות המפלה את הפלסטיני, וכי על מיליוני פלסטינים שחיים בגדה ובעזה מוחל חוק צבאי, בעוד שהחוק הישראלי חל על הישראליים החיים בגדה.רימה חלף, ירדנית הידועה בדעותיה האנטישמיות והאנטי-ישראליות היא העומדת בראש הוועדה שאחראית על הדו"ח.  עוד נטען כי הפיצול האסטרטגי של העם הפלסטיני  בין יהודה ושומרון ורצועת עזה מהווה שיטה במסגרתה מטילה ישראל משטר אפרטהייד , והפיצול נועד להחליש את יכולת ההתנגדות של הפלסטינים.כמו כן מוזכר כי הפלסטינים הגרים במזרח ירושלים חווים אפליה בגישה לחינוך, בריאות, תעסוקה, זכויות מגורים ובניין.

 כאמור, שגריר ישראל באו"ם דני דנון הגיב על פרסום הדו"ח וקרא לאו"ם לדחותו,  "על מזכ"ל האו"ם להתנער לחלוטין מהדו"ח השקרי הזה", אמר דנון, הניסיונות להכפיש את הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון הם מבישים והזויים. לא מפתיע שוועדה אשר העומדת בראשה קוראת לחרם על ישראל והשוותה את ישראל למשטרים המזוויעים ביותר בהיסטוריה האנושית מפרסמת דו"ח כזה".

ח״כ טלב אבו עראר, מהרשימה המשותפת אמר כי הדו"ח "מאמת את האמת שאנו טוענים כל יום בכנסת. הטענות לא באו מן הסתם, אלא מסתמכות על עובדות בשטח, ועל מה שמתרחש בישראל", עוד אמר אבו-ערער כי "המשטר בישראל משטר אפרטהייד מובהק, וההוכחה שבכל יום ובשידור ישיר מול העולם מחוקקת הממשלה חוקים גזעניים, ורומסים את זכויות המיעוט בארץ״.

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20