ישראל פונה למדינות שנמצאות בקשרים עם איראן בבקשה להעביר מסר שהיא לא תתיר הקמת מפעלים לייצור נשק עבור חיזבאללה בלבנון. לדברי דיפלומט אירופי בסוף השבוע: "המסר הוא שהקמת מפעלים איראנים לייצור נשק עבור חיזבאללה תהיה בלתי נסבלת מבחינת ישראל".כך דווח באתר 'וואלה'.

חגיגות יום "אלקודס" (ירושלים) באיראן
חגיגות יום "אלקודס" (ירושלים) באיראן, ביום שישי

רמטכ"ל צה"ל גדי איזנקוט התייחס השבוע בכנס הרצליה לסוגיית האיום האיראני ואמר: ‏״האתגר של צה״ל הוא שהמלחמה תימשך מעט ככל הניתן עבור הציבור בישראל. במוקד האיום על ישראל ניצבת איראן שתופסת עצמה כמעצמה אזורית. לפני יומיים בוצע ירי ממערב איראן ליעדים בסוריה, זה בא לבטא משהו. החזון האיראני להשגת נשק גרעיני נותר במרכז האסטרטגיה של איראן, ולמרות שההסכם גלגל את חלק מהיכולות שלה, יש פה אתגר מתמשך. למדינת ישראל יש את היכולת למנוע נשק גרעיני לטובת ביטחון האזור והעולם״.

A UN observer looks through binoculars at a lookout point as smoke rising at a Syrian village near the Israeli-Syrian border in the Golan Heights on June 24, 2017. Photo by Basel Awidat/Flash90 *** Local Caption *** âáåì ñåøéä òùï àù îòáø âáåì çééìéí äøéí ìçéîä äôööä äôâæä
משקיף מטעם האו"ם בגבול סוריה אתמול. צילום: פלאש 90
אתמול (ש') פרסם צה"ל סרטון בו נראית תקיפתם של שלושה אמצעי לחימה השייכים למשטר הסורי על ידי כלי טיס של חיל האוויר, בתגובה לירי הפצמ"רים לרמת הגולן בשעות הצהריים בשבת. מדובר צה"ל נמסר בנוסף כי "לאור המשך הלחימה הפנימית בסוריה במרחב קוניטרה ועל מנת לשמור על ביטחון האזרחים במרחב, הוצאה הנחייה לחקלאים ולאזרחים שלא לשהות בשטחים הפתוחים באזור עמק הבכא ופתחת קוניטרה".
במהלך יום שישי במסגרת 'יום אל-קודס' ('ירושלים' בערבית) נצפו בטהראן חגיגות תצוגת טילים בליסטיים, המון צוהל דורך על דגל ישראל, ארון קבורה למדינת היהודים, מנהיגי ישראל וארה"ב תלויים ושלל מיצגים אנטישמיים יצירתיים ומאיימים. 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20