"בסוף האור תמיד מנצח את החושך", כך אמר הערב (א') בנימין בתגובה להמלצות המשטרה בתיק וואלה-בזק נגדו ונגד רעייתו שרה בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

רה"מ בנימין נתניהו, הערב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

באירוע הדלקת נרות של מפלגת הליכוד בכפר המכבייה תהה נתניהו "איך ידענו לתזמן את פרסום ההמלצות ההזויות האלה כלפי שרה ונגדי בדיוק ביום האחרון של המפכ"ל? נס חנוכה אמיתי. איזה מתנה יפה נתנו לנו לחג"..

 

"בעצם למה ציפיתם? הרי מסע הציד נגדנו נמשך בעיתוי שקוף וקטנוני ובתהליך שהוא נגוע מראשיתו. לא הופתעתי מההמלצות שפורסמו היום ולא הופתעתי שהם פורסמו דווקא היום", אמר נתניהו. "עוד לפני החקירה הראשונה, לפני למעלה משנה כבר קבעו והדליפו שאלו יהיו ההמלצות. אז מה חדש? אני חושב שהעובדה שההמלצות פורסמו דווקא היום ביום האחרון לתפקיד המפכ"ל מוכיחה את מה שאני אומר לכם מהיום הראשון: 'זה משחק מכור מראש'".

המפכ"ל היוצא רוני אלשיך. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

 

"עזות מצח של המערכת" כינה נתניהו את המהלכים נגדו ובהם: האשמות חוקרי המשטרה כי רה"מ שלח נגדם חוקרים פרטיים, ההאשמות כי רעיית רה"מ שלחה מתלוננת נגד ריטמן ושכירת יועץ התקשורת ליאור חורב "במיליוני שקלים" וציין את "תכנית הטלויזיה בה התראיין המפכ"ל והודה שהוא ביצע עבירה והדליף מתוך תיק החקירה".

"הטענות המטורללות האלה פורסמו בקול רעש גדול בשעות השיא של הטלוויזיה, שמתם לב איך הן התפוגגו בקול ענות חלושה? בעצם איזה ענות חלושה? קול דממה דקה, דממה מוחלטת", טען נתניהו. עוד אמר כי חוקריו היו "בניגוד עניינים מוחלט" ובכל מקום אחר היו "נפסלים על הסף".

נתניהו תקף את התנהלות המערכת בפרשת סיכול מינויו של גל הירש למפכ"ל והזכיר את החומר שאסף ניצב מני יצחקי על שרים וחברי כנסת. הוא ציין כי מדובר באכיפה בררנית כאשר לא נפתחו תיקים חקירה נגד יוזמי החוק לסגירת עיתון 'ישראל היום' שזכו ל"סיקור מלטף"."כמובן שבהם לא נוגעים, ואותי, שקברתי את החוק, חוקרים. זה עצוב", אמר נתניהו "אתם מכירים את זה: לא ביבי – לא חוקרים". הוא דרש: "אם חוקרים אז שיחקרו את כולם".

"במדינת חוק להמלצות המשטרה אין שום תוקף חוקי", הוסיף,  "אינני יודע מי יהיה המפכ״ל הבא אבל תהיה לו עבודת שיקום גדולה מאוד".

"עסקה חסרת תקדים בתולדות העסקים"

על הטענות בתיק 4000 אמר: "לא נתתי לאלוביץ' כלום ולא קיבלתי ממנו כלום. קיבלתי את כל ההחלטות כשרק טובת ישראל עומדת לנגד עיניי. התהליכים היו ראויים לחלוטין. מיזוג יס אושר כראוי במשך שנים בתהליך מתועד וסדור על ידי כל הגורמים המקצועיים".

איש העסקים שאול אלוביץ' בהארכת המעצר, פברואר 2018. צילום: פלאש 90

 

"לא רק שאלוביץ' לא קיבל ממני כלום, בתקופתי כשר תקשורת בזק והוא הפסידו הון עתק. כשר תקשורת הנהגנו את רפורמת השוק הסיטונאי שהורידה את מחירי האינטרנט ומוטטה את מניית בזק. רפורמה שפגעה קשות באלוביץ. כלומר בזק לא קיבלה דבר היא רק הפסידה. אז תשאלו, מה אני קיבלתי? אז אגיד לכם – קיבלתי סיקור איום ונורא בוואלה. תודה רבה. הוא אתר שמאלני שנותן לי סיקור שלילי במשך שנים ובייחוד ערב הבחירות האחרונות", הוסיף.

"זה הזוי. זאת עסקה חסרת תקדים בתולדות העסקים. אף אחד לא נותן כלום ואף אחד לא מקבל כלום. אתם כבר יודעים מה יהיה בסוף: לא יהיה כלום, כי אין כלום".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.