WP_Post Object ( [ID] => 225024 [post_author] => 75 [post_date] => 2019-05-09 19:26:20 [post_date_gmt] => 2019-05-09 16:26:20 [post_content] =>

שר החינוך, נפתלי בנט, נשא הערב (ה׳) דברי פרידה בטקס הענקת פרסי ישראל תשע"ט לרגל יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל. הטקס נערך במעמד נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, יו״ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, נשיאת בית המשפט העליון ומכובדים נוספים. [caption id="attachment_366412" align="alignnone" width="618"] טקס פרס ישראל. צילום: עודד קרני, לע״מ[/caption]  

"מי שלא יכול להרשות לעצמו להיכשל - לא יהיה אמיץ מספיק לנצח"

בנאומו התייחס השר בנט לשלושה מקרים בולטים בהיסטוריה היהודית בהם לקחו אישים פורצי דרך החלטה שוברת מוסכמות: נחשון בן עמינדב ביציאת מצרים, בנימין זאב הרצל טרם קום המדינה ודוד בן גוריון במלחמת העצמאות. "לעיתים קרובות, גורלו של הנחשון הוא שמזלזלים בך. אבל הנחשונים הם אלה שבונים את העולם. בזכות המעטים הללו, שמוכנים ליטול סיכון, שמוכנים להיאבק על דרכם כנגד כולם, שמוכנים לספוג ציניות והגחכה - העולם שלנו מתקדם. כל כלות פרס ישראל וכל החתנים היושבים כאן, כל אחת ואחד מהם הוא נחשון בתחומו", אמר השר. "כשר החינוך של ישראל אני פונה מכאן לכל תלמידה ותלמיד, לכל יזם, ולכל אדם בישראל שנושא חלום - תהיו נחשונים! מי שלא יכול להרשות לעצמו להיכשל בגדול, לעולם לא יהיה אמיץ מספיק לְנַצח בגדול. תפעלו למען מימוש החלום שלכם. נהיה מאלו שמתאמצים ונלחמים בחזית, ולא מאלו שלועגים ומבקרים מן העורף". [caption id="attachment_366406" align="alignnone" width="618"] השר בנט בטקס פרס ישראל. צילום: עודד קרני, לע״מ[/caption]   "יש לנו, למדינת ישראל, תפקיד מיוחד בעולם. ייעודנו כְּעם וְכִמדינה הוא להיות מדינת מופת נחשונית. זה יקרה רק מתוך ביטחון עמוק של מדינתנו אל מול אויבינו מבחוץ, ומתוך ניהול ויכוח בריא עם האומץ להקשיב זה לזה, מבפנים". "בחודש האחרון ילדַיי שאלו אותי שאלות. מה המשמעות של מהלומה? איך ממשיכים? הסברתי להם הכול. שמנסים בכל מאודך, שלא מוותרים כל עוד יש סיכוי. וברגע שחוטפים מכה - קמים, לומדים מהטעויות וממשיכים קדימה". [caption id="attachment_366415" align="alignnone" width="618"] טקס פרס ישראל. צילום: עודד קרני, לע״מ[/caption]   השר חתם את נאומו בנימה אישית. "מילה אחרונה, אישית. זכיתי בארבע השנים האחרונות להנהיג את החינוך של כל ילדי ישראל - חילונים, חרדים ודתיים, יהודים וערבים, בדואים, דרוזים וצ'רקסים, כולם היו ילדיי. תודתי העמוקה לכם, אזרחי ישראל, ולבורא עולם, על שהענקתם לי את הזכות לשרת אתכם". "רק דבר אחד אני יכול לומר: עשיתי הכי טוב שיכולתי למענכם, עם ישראל, העם האהוב שלי. יש עוד כל כך הרבה עבודה, ויש אנשים טובים לא פחות ממני שיעשו אותה. אתם בידיים טובות. אני אוהב את העם שלי, עם ישראל, ואת הארץ שלי, ארץ ישראל, בכל לבי. ואני מבטיח: בכל מקום שבו אהיה, לעולם לא אפסיק לתת כל שאוכל לְעם ישראל".

זוכי פרסי ישראל לשנת תשע"ט:

בתחום אומנויות הבמה / תיאטרון ומחול - גב' נעמי פולני, בתחום חקר לשונות היהודים וספרותיהם, חקר התרבות העממית - פרופ' אהרן ממן, בתחום חקר מדעי החיים - פרופ' עדי קמחי, בתחום חקר הגאוגרפיה, חקר ידע ארץ ישראל, חקר הארכיאולוגיה - פרופ' אמנון בן תור, בתחום אדריכלות ועיצוב - האדריכל דן איתן, בתחום חקר ההיסטוריה של עם ישראל - פרופ' מרדכי עקיבא פרידמן, בתחום חקר מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה ומדעי האטמוספירה - פרופ' דן יקיר, חקר הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה - פרופ' דבורה ברנשטיין, תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה - מירי וחיים ארנטל, תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה - רונה רמון ז"ל.

[post_title] => בנט נפרד: "עשיתי הכי טוב שיכולתי למענכם" [post_excerpt] => בטקס הענקת פרס ישראל שנערך במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת ונשיאת ביהמ"ש העליון, שר החינוך נפתלי בנט נשא דברי פרידה [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => %d7%99%d7%a9%d7%99%d7%a8-%d7%98%d7%a7%d7%a1-%d7%94%d7%a2%d7%a0%d7%a7%d7%aa-%d7%a4%d7%a8%d7%a1%d7%99-%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2020-08-28 15:25:49 [post_modified_gmt] => 2020-08-28 12:25:49 [post_content_filtered] => [post_parent] => 0 [guid] => https://www.jbenchimol.com/%d7%99%d7%a9%d7%99%d7%a8-%d7%98%d7%a7%d7%a1-%d7%94%d7%a2%d7%a0%d7%a7%d7%aa-%d7%a4%d7%a8%d7%a1%d7%99-%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c/ [menu_order] => 0 [post_type] => post [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw )

בנט נפרד: "עשיתי הכי טוב שיכולתי למענכם"

בטקס הענקת פרס ישראל שנערך במעמד נשיא המדינה, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת ונשיאת ביהמ"ש העליון, שר החינוך נפתלי בנט נשא דברי פרידה

שר החינוך, נפתלי בנט, נשא הערב (ה׳) דברי פרידה בטקס הענקת פרסי ישראל תשע"ט לרגל יום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.

הטקס נערך במעמד נשיא המדינה, מר ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, יו״ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, נשיאת בית המשפט העליון ומכובדים נוספים.

טקס פרס ישראל. צילום: עודד קרני, לע״מ

 

"מי שלא יכול להרשות לעצמו להיכשל – לא יהיה אמיץ מספיק לנצח"

בנאומו התייחס השר בנט לשלושה מקרים בולטים בהיסטוריה היהודית בהם לקחו אישים פורצי דרך החלטה שוברת מוסכמות: נחשון בן עמינדב ביציאת מצרים, בנימין זאב הרצל טרם קום המדינה ודוד בן גוריון במלחמת העצמאות.

"לעיתים קרובות, גורלו של הנחשון הוא שמזלזלים בך. אבל הנחשונים הם אלה שבונים את העולם. בזכות המעטים הללו, שמוכנים ליטול סיכון, שמוכנים להיאבק על דרכם כנגד כולם, שמוכנים לספוג ציניות והגחכה – העולם שלנו מתקדם. כל כלות פרס ישראל וכל החתנים היושבים כאן, כל אחת ואחד מהם הוא נחשון בתחומו", אמר השר.

"כשר החינוך של ישראל אני פונה מכאן לכל תלמידה ותלמיד, לכל יזם, ולכל אדם בישראל שנושא חלום – תהיו נחשונים! מי שלא יכול להרשות לעצמו להיכשל בגדול, לעולם לא יהיה אמיץ מספיק לְנַצח בגדול. תפעלו למען מימוש החלום שלכם. נהיה מאלו שמתאמצים ונלחמים בחזית, ולא מאלו שלועגים ומבקרים מן העורף".

השר בנט בטקס פרס ישראל. צילום: עודד קרני, לע״מ

 

"יש לנו, למדינת ישראל, תפקיד מיוחד בעולם. ייעודנו כְּעם וְכִמדינה הוא להיות מדינת מופת נחשונית. זה יקרה רק מתוך ביטחון עמוק של מדינתנו אל מול אויבינו מבחוץ, ומתוך ניהול ויכוח בריא עם האומץ להקשיב זה לזה, מבפנים".

"בחודש האחרון ילדַיי שאלו אותי שאלות. מה המשמעות של מהלומה? איך ממשיכים? הסברתי להם הכול. שמנסים בכל מאודך, שלא מוותרים כל עוד יש סיכוי. וברגע שחוטפים מכה – קמים, לומדים מהטעויות וממשיכים קדימה".

טקס פרס ישראל. צילום: עודד קרני, לע״מ

 

השר חתם את נאומו בנימה אישית. "מילה אחרונה, אישית. זכיתי בארבע השנים האחרונות להנהיג את החינוך של כל ילדי ישראל – חילונים, חרדים ודתיים, יהודים וערבים, בדואים, דרוזים וצ'רקסים, כולם היו ילדיי. תודתי העמוקה לכם, אזרחי ישראל, ולבורא עולם, על שהענקתם לי את הזכות לשרת אתכם".

"רק דבר אחד אני יכול לומר: עשיתי הכי טוב שיכולתי למענכם, עם ישראל, העם האהוב שלי. יש עוד כל כך הרבה עבודה, ויש אנשים טובים לא פחות ממני שיעשו אותה. אתם בידיים טובות. אני אוהב את העם שלי, עם ישראל, ואת הארץ שלי, ארץ ישראל, בכל לבי. ואני מבטיח: בכל מקום שבו אהיה, לעולם לא אפסיק לתת כל שאוכל לְעם ישראל".

זוכי פרסי ישראל לשנת תשע"ט:

בתחום אומנויות הבמה / תיאטרון ומחול – גב' נעמי פולני, בתחום חקר לשונות היהודים וספרותיהם, חקר התרבות העממית – פרופ' אהרן ממן, בתחום חקר מדעי החיים – פרופ' עדי קמחי, בתחום חקר הגאוגרפיה, חקר ידע ארץ ישראל, חקר הארכיאולוגיה – פרופ' אמנון בן תור, בתחום אדריכלות ועיצוב – האדריכל דן איתן, בתחום חקר ההיסטוריה של עם ישראל – פרופ' מרדכי עקיבא פרידמן, בתחום חקר מדעי כדור הארץ, גיאולוגיה ומדעי האטמוספירה – פרופ' דן יקיר, חקר הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה – פרופ' דבורה ברנשטיין, תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה – מירי וחיים ארנטל, תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה – רונה רמון ז"ל.

שקדים פלסטיני בחסות פעילים בינלאומיים ורבנים למען זכויות אדם
ערוץ 20
מנדלבליט ובג"צ יד ביד: התערבות היועמ"ש במינוי מפכ"ל המשטרה
ערוץ 20
פריימריז בכחול לבן? ח"כ קוטלר-וונש: "בשלב הזה זה פייק ניוז"
ערוץ 20
הסוף לתומכי טרור בבחירות? הצעת החוק של ח"כ טלי פלוסקוב
ערוץ 20
לא עוצרים בקורונה – שליחי קטמנדו ממשיכים לפעול מישראל
ערוץ 20
פולארד יגיע לארץ? הפעיל הוותיק למען פולארד חושף את הכל
ערוץ 20
יום השנה לטבח במומבאי | ראיון עם שגריר הודו בישראל
חלקי המגילה. שי הלוי/רשות העתיקות
ערוץ 20
השר אופיר אקוניס: "פתרון 2 מדינות – לא יקום ולא יהיה"
סנוואר
ערוץ 20
ח"כ פרידמן: "אי העברת תקציב זה פיגוע נגד המדינה"
It is not Android