“ארה”ב תפעל לנטרול הגרעין האיראני, כדי שהמשטר הזה לא יסכן את העולם”, כך אמר הערב (ב’) נשיא ארה”ב במסיבת עיתונאים בה חשף את מדיניותו הביטחונית, “”. “המצב הזה היה צריך להיות מטופל הרבה לפני שנכנסתי למשרד, אבל הוא יטופל. אין ברירה אחרת”, הוסיף.

, שנאומו ציין כמעט שנה לכניסתו לתפקיד שלח מסרים נוקבים לעבר קודמו בתפקיד, ברק אובמה. “העם איבד אמון בביטחונו ובעתידו, אבל בשנה שעברה העם האמריקאי דחה את כשלונות העבר ולקחתם בעלות. ב-20 בינואר עמדתי על מדרגות הבירה, ביום בו העם חזר לאחוז במושכות של גורלו, שוב. פחות משנה לאחר מכן, אני גאה לדווח שהעולם שמע את החדשות וראה את הסימנים, והבין שארה”ב חוזרת וחוזרת בגדול. בהשבעה הכרזתי שהמשימה הרשונה שלנו היא לעבוד עבור האזרחים שלנו. אנחנו שמים את אמריקה ראשונה. אנו בונים את הביטחון שלנו מחדש”.

 נדגיש כי בנאומו טראמפ לא הזכיר את ישראל, אך במסמך המדיניות הרשמי נכתב כי “ישראל אינה הסיבה לבעיות במזרח התיכון”. בנוסף, מסמך מדגיש כי “אנחנו נשארים מחויבים להשגת הסכם שלום כולל שמקובל על שני הצדדים – ישראלים ופלסטינים”.

“לא נאפשר לאידיאולוגיות חסרות פשרה להיות מכשול לשלום”

“העברתי את הסכם לקונגרס. במדינות המפרץ קיבצתי את מדינות האסלאם להילחם בטרור אסלאם רדיקלי ובמימון הטרור”, סיפר טראמפ. “הקואליציה להשמדת דאעש החזירה את השטח שהיה בבעלות דאעש, בסוריה ובעיראק. עבודה נהדרת!”.

“עכשיו אנחנו רודפים אחריהם בכל אשר ילכו, והם לא ייכנסו לארה”ב. החיילים שלנו באפגניסן לא עומדים בפני לו”ז וירטואלי. אנחנו חייבים לראות פעילות משמעותית נגד על השטח שלהם. אנחנו משלמים הרבה לפקיסטןן, הם צריכים לעזור”.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הערב. צילום: רויטרס
נשיא ארה”ב דונלד טראמפ, הערב. צילום: רויטרס

“אנחנו מרחק ימים מהורדת מסים שכל העולם מסתכל עליה, זוהי רפורמת המסים הגדולה ביותר בהיסטוריה של מדינתנו”, הבטיח טראמפ. “אנחנו רואים את התגובה לה ציפינו”.

“המדיניות שלנו מבוססת על ריאליזם, ועל מימוש האינטרסים שלנו. בין אם אנחנו אוהבים את זה או לא, אנחנו בתחרות חדשה. אנחנו מתמודדים עם משטרים מזוויעים, ארגוני טרור, ועם כוחות חזקים: רוסיה וסין. נבנה שותפות עם מדינות אלו ואחרות, רק במידה שיישמרו האינטרסים שלנו. אתמול פוטין התקשר והודה לי על המידע שהועבר למוסקבה על מתקפת טרור מתוכננת בסנט פיטרסבורג. הם הצליחו לעצור את המחבלים ללא סכנת חיים, וזה דבר נהדר. ככה זה אמור לעבוד. אבל בזמן שאנו מחפשים הזדמנויות לשיתוף פעולה, אנו נעמוד לצד מדינתנו כפי שלא עמדנו לצידה מעולם”.

“עם האסטרטגיה שאני מכריז עליה, אנחנו במשחק – ואנחנו ננצח. עלינו להגן על העם האמריקאי, המולדת ודרך החיים הנפלאה שלנו. אנחנו לא יכולים להגן על עמנו אם לא נגן על גבולותינו. אסטרטגיית אמריקה מכריזה על הגנת ארצנו, כולל הצבת חומה בגבולנו הדרומי, וביטול הגרלת הגרין קארד”, הדגיש הנשיא. “האסטרטגיה שלנו קוראת להילחם ולהשמיד אסלאם רדיקלי ואת האידיאוליגיה שלו, ואנו נעשה כל שביכולתו להתמודד בסייבר או ברשתות חברתיות כדי שלא ייכנס לארץ”.

כלכלי הוא מדיני. זה חיוני לעוצמה האמריקאית. כל מדינה שתוותר על כלכלי, תאבד גם את ביטחונה המדיני”. טארמפ הבטיח “נקדם שלום דרך כוח”. לדבריו, “האסטרטגיה קוראת למודרניזציה מוחלטת של צבאנו, כולל ביטול הקיצוצים בתקציב הביטחון שלנו. היא כוללת צמצום רגולציה והגדלת התעשייה הצבאית”.

“אנחנו לא נכפה את ערכינו על אחרים, אבל אנחנו מצפים לשיתוף פעולה הדדי והוגן”, רמז טראמפ. “לא נאפשר לאידיאולוגיות חסרות פשרה להיות מכשול לשלום”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.