ישיבה חקלאית חדשה 'רגבים בנימין' בישוב מצפה דני יוצאת לדרך. במסגרת הלימודים בישיבה יעבדו התלמידים משעות הבוקר המוקדמות בעבודת אדמה עם חקלאי האזור, ובשעות אחר הצהריים יחזרו להמשך היום, ללימודי תיכון ותורה.

צילום: רוח הגולן

 

לאחר שהתלמידים משכימים קום ומתפללים שחרית, הם יוצאים לעבודות חקלאיות עם חקלאי האזור בשטחים החקלאיים של שילה, מישור אדומים ודרום הבקעה ומתנסים בגידולים אזורים כמו כרמי גפן וזית, עצי רימון, פרחים ותמרים. כדי לפתח מקצועות וכיוונים בלתי שגרתיים בעולם של הייטק וקידמה, מתקיימים בישיבה בשעות הערב גם שיעורי העשרה כגון חוג צורפות, חוג מסגרות-נפחות וחוג ריצה מקצועי המכשיר תלמידים המעוניינים להתאמן לקראת השתתפות בריצת מרתון מלאה.

תעודת בגרות מלאה ומגמה מורחבת בחקלאות וביולוגיה

כאשר יסיימו התלמידים את לימודיהם בתום 4 שנים בישיבה, הם ייצאו עם תעודת בגרות מלאה, ומגמה מורחבת בחקלאות וביולוגיה. שיתוף הפעולה בין המועצה האזורית מטה בנימין ועמותת רוח הגולן אפשרה את פתיחת הישיבה החדשה שתאפשר לתלמידים נוספים ללמוד בבנימין. ישיבת 'רגבים בבנימין' מהווה שלוחה נוספת של רשת רגבים מבית עמותת רוח הגולן ומצטרפת לארבע שלוחות נוספות בגולן, בעמק ובנגב.

"בישיבה אנו מתייחסים אל התלמידים כבוגרים ומסייעים להם להצמיח את הכוחות הטמונים בהם ולהוציאם לפועל", מסביר מנהל הישיבה התיכונית רגבים בבנימין, אלנתן בן יעקב. "אין ספק שיש כאן ממד גאולי ורוח של התחדשות כשאנו זוכים לעבודת אדמה בבנימין בידי צעירים. הקסם של עבודת האדמה עם שנות הנעורים העשירות יוצרות סביבה ייחודית לפיתוח האישיות של הנערים".

מנכ"ל עמותת רוח הגולן גבריאל חמו: "ברוח הגולן אנחנו מחנכים לערכים ציוניים ולאהבת התורה, אהבת העם ואהבת הארץ וגאים להפעיל למעלה מעשרה מוסדות חינוכיים מצליחים, המנוהלים על ידי צוותים מסורים ומקצועיים. אני מאחל לתלמידנו ברגבים בנימין הצלחה רבה. אין ספק שמי שעוסקים במו ידיהם בקירוב הגאולה ומביאים לידי כך ש'ארץ ישראל נותנת פירותיה בעין יפה' יגדלו לתורה, לעבודת אדמה וליראת שמיים".

אורן רפאל

אורן רפאל