ישיבה נוספת של צוותי המו״מ בין הליכוד (ייצוג בלוק הימין כולו) לבין כחול-לבן תתקיים מחר ב-09:30.

בשני הצדדים משוכנעים כי המו״מ לא יוביל לשום מקום בשל התנגדות כחול-לבן להמשך כהונתו של בנימין נתניהו בתפקיד ראש הממשלה וזאת בניגוד לרצון רוב הבוחרים וכן למו״מ שכולל את כל בלוק הימין.

מהליכוד נמסר הערב כי "צוות המשא ומתן של הליכוד הונחה על ידי ראש הממשלה לעשות כל מאמץ אפשרי לקידום ממשלת אחדות רחבה לפי מתווה נשיא המדינה בפגישת המשא ומתן מול כחול לבן מחר בבוקר. אבל אם כחול לבן לא יהיו מוכנים לקבל את המתווה שהציג נשיא המדינה (רוטציה בין נתניהו לגנץ וממשלה שיוויונית) וגם לא יציעו שום מתווה ריאלי אחר – אין טעם לבזבז זמן ולגרור את המדינה לשיתוק מתמשך. אם כחול לבן יחליטו להתמיד בסירובם למתווה הנשיא, בסבירות גבוהה ראש הממשלה נתניהו יחזיר את המנדט, מתוך תקווה שאולי לקראת סוף התהליך בשלושת השבועות האחרונים אנשי כחול לבן יבינו, שתקוותם לפוטש בליכוד או לפירוק של המחנה הלאומי אין לה בסיס במציאות, וממשלת אחדות רחבה לפי מתווה הנשיא זה הפתרון היחידי כדי למנוע בחירות מיותרות. גם לאחר החזרת המנדט במידה ויוחלט על כך, הליכוד יהיה מוכן להפוך כל אבן כדי להגיע לממשלת אחדות רחבה ולמנוע בחירות".

גורמים במפלגת ״ישראל ביתנו״ טוענים כי אינם יודעים מה מתכנן אביגדור ליברמן וכי כל מהלך שהוא מתכנן, הוא שומר לעצמו בלבד.

גורם במפלגה אמר: ״אם אתם חושבים שאני יודע מה ליברמן מתכנן – אתם טועים. בכל מקרה, אנחנו כולנו התחייבנו לליברמן והולכים מאחוריו. אם הוא יחליט להכנס לממשלת ימין – נהיה כולנו איתו. אם הוא יחליט לא להכנס – גם נהיה איתו. ליברמן קובע את המהלכים של המפלגה ואנחנו בעצמנו לא יודעים מה הוא מתכנן״.

״אני לא אתפלא אם הוא יחליט פתאום לשבת עם ראש הממשלה ועם החרדים יחד. זה לא משהו שלא היינו בו בעבר. מצד שני, אני גם לא אתפלא אם נלך לבחירות נוספות. אתם חושבים שאני יודע מה הוא מתכנן? אתם טועים״, אמר הגורם.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא