אם ובתה, ישאליות שנסעו לביתן לאחר העבודה, עצרו בצומת כדי לתת זכות קדימה. נהג ערבי פגע בהן מאחור. כשיצאה האם לראות מה הנזק – שלפו נוסעי הרכב הערבים גז מדמיע ונשק חם, ריססו לעבר האם ובתה וירו באויר. כשהישראליות התרחקו – נכנס אחד השודדים לרכב שלהן, ושני הרכבים נמלטו מיד לעבר הכפר יעבד שבשומרון.

קורל, שנהגה ברכב שנשדד, מספרת:

"אני ואמא שלי חזרנו מהעבודה. בדרך הביתה הגענו לצומת טי, באנו לקחת ימינה לכיוון חרמש. ברגע שעצרנו את הרכב כדי לתת זכות קדימה – נתקע בי רכב מאחורה.

לקחתי ימינה לשוליים, ואמא שלי ירדה מהרכב לראות את המכה. הרכב שנתקע בנו גם כן נעצר. הוא ירד מהרכב, ועשה כאילו הוא מתעניין במה שנפגע. ואז הוא בא לכיווני – אני היית באוטו, לא ירדתי – הוא בא לכיווני, ריסס גז מדמיע ומשך אותי מהאוטו. אחריו בא עוד מישהו עם רובה, ירה כמה יריות באויר, וכיוון לכיווני ולכיוון אמא שלי את הרובה.

הם צעקו לנו דברים בערבית, העיפו אותנו משם, ואז הוא פשוט עלה על הרכב ודפק גז. אני ואמא שלי נפגענו מהגז המדמיע. לא ראינו שום דבר, עד שהצבא וכוחות הביטחון באו ועזרו לנו".

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון, מתריע מפני אוזלת היד מול הרשות הפלסטינית, המביאה לטענתו לפשע שהיה בקלות יכול להדרדר לאירוע חבלני:

"האירוע הזה הוא תוצאה נוספת של הסרת המחסומים. בשם ההגנה על שגרת החיים של ערביי יו"ש, פוגעים בחיי הישראלים המתגוררים במקום. באם ובתה. באם לא היו מסירים את המחסומים המפגעים לא היו יכולים להמלט לכיוון יעבד ועל כן גם לא היו מבצעים את השוד הזה מלכתחילה. אנחנו למודי נסיון לצערנו. אירוע כזה יכול בקלות להתדרדר לאירוע חבלני. גם הטבח במשפחת פוגל החל משוד. אני קורא לכוחות הבטחון ולראש הממשלה להתעשת ולהחזיר את המחסומים. בכדי למנוע את האירועים החבלניים הללו".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.