כדי לשבת ולכתוב כתבה צריך שמשהו יבעבע או יבעט בי חזק מבפנים, זה מה שעשה לי הסטטוס שפרסם הערב איש השמאל הקיצוני חבר תנועת שלום עכשיו, .

ביום שלישי הקרוב תתקיים בכיכר רבין בתל אביב עצרת תמיכה המונית בחייל א"א שעשה את המוטל עליו וחיסל מחבל בחברון ומאז נתון במעצר. עובדת מעצרו כמו גם האישומים נגדו איננה נותנת מנוחה למרבית העם בישראל והאדישות אותה פיתחנו במהלך השנים שינתה צורתה בעקבות המקרה הכואב והבלתי נסבל הזה. בשעות האחרונות פורסם כי בעצרת יופיעו מספר אמנים, מה שהביא להצפה תקשורתית של כתבות על ההופעות בעצרת. אופנהיימר, שלא בוחל בשום אמצעי כדי להשריש קיצוניות של שינאה, כתב באלו המילים בדף הפייסבוק שלו: "מי שיופיע בעצרת ענק למען חייל שאימץ את הנורמות של דאעש והוציא להורג מחבל ברחוב, אינו ראוי להיקרא אמן".

דף הפייסבוק של יריב אופנהיימר
דף הפייסבוק של יריב אופנהיימר

התגובות על הפוסט לא אחרו להגיע, אבל אף תגובה, כועסת בוטה ומתלהמת ככל שתהיה, נגד מילותיו האפלות של הטיפוס הנאלח הזה, לא יספיקו כדי להוקיע אותו ושכמותו מסדר היום שלנו. אדם בן עמנו משווה חייל בצבא ההגנה לישראל לטרוריסטים מדאעש ומחליט כי אמנים התומכים בו אינם ראויים להיקרא אמנים? אם חשבתם שזה השיא שלו להערב אז לא, לפני שעה קלה פרסם אופנהיימר סטטוס נוסף וכתב: "את ההפגנה בעד החייל לא עדיף לעשות במיקום יותר הולם? גשר זאבי?"

דף הפייסבוק של יריב אופנהיימר. הגיע הזמן לעשות לזה סוף?
דף הפייסבוק של יריב אופנהיימר. הגיע הזמן לעשות לזה סוף?

בעצרת המתקרבת נזכה לראות את עם ישראל במלוא תפארתו ואחדותו. אנשים כמו אופנהיימר הם שוליים בזויים שלא מייצגים את ערכי העם הזה, אני נגד סתימת פיות, אני יודעת שאנחנו חיים בדמוקרטיה וריבוי דעות הוא קיסמה של הדמוקרטיה, אבל כשאמירות מסויימות עוברות את הגבול צריך לדאוג שלא יקבלו במה מאחר והן עלולות לסכן אותנו ואת חיילנו. אין שום הבדל בין אמירות של אירגונים אנטי ישראלים הקוראים לישראל מדינת טרור, לבין מה שכתב אופנהיימר הערב בדף הפייסבוק שלו. מי שמעז לשים את צה"ל באותה שורה עם ארגון טרוריסטי כמו דאעש עושה לנו נזק שאסור לנו להשלים איתו.

הפגנה למען החייל ברחבת היכל מנורה מבטחים, מוצ"ש תל אביב. צילום: אבישי עברי

 

ליאת כרמון

ליאת כרמון


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.