נעצרה בחשד לשוד ותקיפת קשישה. אילוסטרציה. צילום: פלאש 90
נעצרה בחשד לגניבה. אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

המשטרה עצרה תושבת מרכז הארץ בחשד שעקבה אחר קשישה בסופר וברגע של היסח דעת גנבה את תיקה שהכיל מסמכים אישיים וכסף רב.

לפני כחודש הוגשה תלונה במשטרת ירושלים על ידי קשישה, לפיה כאשר סיימה את הקניות בסופר בדרום העיר ושמה אותם ברכבה, הבחינה כי תיקה האישי נגנב מהרכב ובו מסמכים וכסף רב.

מחקירת המשטרה עלה כי עפ"י החשד, בעת שהקשישה ערכה קניותיה בסופר בדרום העיר 'עקבה' אחריה אישה עד יציאתה מהסופר לכיוון רכבה. הקשישה הניחה את תיקה האישי במושב הקדמי והחלה להעבירה את סליה מהעגלה לתא המטען. האישה ניצלה את שעת הכושר כדי לגנוב את התיק ולהימלט מהמקום.

עם התקדמות החקירה תוך איסוף ראיות וממצאים נוספים, עלתה זהותה של האישה בת 40, ממרכז הארץ החשודה כי פעלה יחד עם חשודה נוספת והשתיים גנבו את תיקה של האישה. ביום שישי האחרון, איתרו השוטרים את החשודה במרכז הארץ, עצרו אותה והביאו אותה לחקירה בתחנת מוריה בחשד לגניבה מרכב וקשרית קשר לעשות עוון. החשודה תובא היום (א') להארכת מעצר נוספת בפני בית המשפט.

מהמשטרה נמסר כי "עם קבלת תלונתה של הקשישה והתקדמות החקירה, הבינו החוקרים כי מדובר בדפוס פעולה בו החשודה סימנה את קורבנה ככל הנראה במכוון עקב גילה של הקשישה, ובחקירה מאומצת תוך שילוב אמצעים מתקדמים, הגיעו לחקר האמת על מנת להביא את החשודה לדין".
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי