הבוקר פשטו פקחי עיריית ירושלים על המתחם הלא חוקי של מחאת 'הדגלים השחורים'. הפקחים החרימו ציוד רב, גנרטורים, מחסומים וכו'. מעיריית ירושלים נמסר כי ההפגנה אושרה למשך כמה שעות, אך "הפכה למעשה להיאחזות בקרקע. זאת, תוך שימוש באלמנטים קבועים כמו מטבח, גנרטור, אוהלים, גדרות ואלמנטים אשר כולם יצרו הלכה למעשה הקמת היאחזות קבועה באמצע הרחוב ובלב שכונת מגורים. כל אלה גרמו מטרדים רבים אשר חייבו פעולה מידתית של פינוי האלמנטים הקבועים".

 

Photo by Yonatan Sindel/Flash90

 

בעירייה הוסיפו כי "התקבלו תלונות רבות מצד תושבים ומאורחי המלונות הסמוכים, כולל ממשטרת ישראל, על "הפרעה ממשית" לסדר הציבורי. בדומה להפגנות אחרות כמו ההפגנה שהייתה אתמול בכיכר רבין, לאחר תום האירוע השטח פונה ונוקה. במקרה שלפנינו המצב היה הפוך – כשהסובלנות במשך מספר שבועות גרמה לצערנו להוספת אלמנטים של שהות קבע ללא אישור משטרה או עירייה".

 

מפריעים לסדר הציבורי. Photo by Yonatan Sindel/Flash90

עוד הוסיפו בעירייה כי "לאחר פינוי המאחז ברחוב בלפור אמש, שבו המפגינים והקימו אותו מחדש. לכן הבוקר, שוב, פונה משם הציוד שהוצב ללא היתר ופגע בסדר הציבורי, ע"י אגף האכיפה של עיריית ירושלים ומשטרת ישראל.
יצויין כי כל טענה בדבר שימוש באלימות ע"י אנשי אגף האכיפה כנגד המפגינים, ופגיעה באדם, נבחנה ונמצאה שקרית ומשוללת כל יסוד'

נזכיר כי בחודש שעבר המפגינים חסמו כבישים בצורה לא חוקית ולא הקשיבו להוראתם של השוטרים במקום. השופטת ארבל כתבה בעבר כי  "הבעת מחאה, כואבת ככל שתהיה, נעשית באמצעים שיש בהם לסכן באופן ממשי חיי אדם, ואת שלומו ובטחונו של ציבור גדול. לא ניתן לחצות קווים אדומים, תוך נשיאת דגל של השקפת עולם – תהא אשר תהא".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.