דף הבית > המומחים ב-20: תוכן שיווקי > ירושות וצוואות הן לא עניין שיש להזניחו

ירושות וצוואות הן לא עניין שיש להזניחו

הנושאים האלה מגיעים תמיד לתשומת לבנו כאשר אנחנו שומעים בתקשורת על סיפורים שמגיעים לבית המשפט, ושם העניינים מסתבכים. אנחנו יודעים שמשפחות הן דבר מורכב ובוודאי כאשר מטענים רגשיים מתערבבים עם ענייני רכוש, ולכן אין הצדקה לא להסדיר דברים כאלה במסמכים קבילים מבחינה משפטית. להבדיל ממה שנהוג לחשוב, דווקא עיגון דיני ירושה וקבלת שירותים של עורך …

הנושאים האלה מגיעים תמיד לתשומת לבנו כאשר אנחנו שומעים בתקשורת על סיפורים שמגיעים לבית המשפט, ושם העניינים מסתבכים. אנחנו יודעים שמשפחות הן דבר מורכב ובוודאי כאשר מטענים רגשיים מתערבבים עם ענייני רכוש, ולכן אין הצדקה לא להסדיר דברים כאלה במסמכים קבילים מבחינה משפטית. להבדיל ממה שנהוג לחשוב, דווקא עיגון דיני ירושה וקבלת שירותים של עורך דין ירושות אינם מעמיסים בעיות אלא מונעים אותן מראש. ההתייחסות לעניינים משפחתיים רגישים בכלים משפטיים היא הדרך הבטוחה והנוחה יותר לפתור מחלוקות במשפחה, ודרך ניסוח צוואות עשוי לגרום לכם דווקא להיות יותר מציאותיים מאשר בלעדיה.

עורך דין ירושות מבטיח לכם שקט נפשי

האיש שאמון על מלאכת ניסוח הצוואה וקיומה הוא עורך דין ירושות שמוסמך לבדוק, לנסח, להגיש בקשות לצורך קיום צו ירושה, לבצע בדיקת צו ירושה וגם לערוך לכם צוואה. זה מחייב לא רק ידע נרחב בכל הקשור לחוקים, אלא גם רגישות והבנה יוצאות דופן שמאפשרות לו ליישם באמצעות המשפט את תרגום מערכת היחסים המשפחתית שלכם לצוואה שתהיה גם קבילה בבית המשפט וגם תשביע את רצונם של עורכי הצוואה. באמצעות אמנות הניסוח והטיפול בעניינים רגישים ואנושיים כל כך יתאפשר גם לכם לשבת עם עצמם ולחשוב על המורשת שלכם ועל הירושה שלכם לדורות הבאים, בין אם חומרים ובין אם משפחתית ורוחנית. במקרים כאלה עדיף לעשות זאת נכון ולהתייעץ כדי לא לפגוע בהליך התקין ולגרום לפסילת הצוואה בבית המשפט ופתיחת קרב משפחתי-משפטי.

דיני ירושה הם הבסיס לחלוקה הוגנת של העיזבון

דיני ירושה עוסקים בכל הקשור לעיזבון של אדם ולחוקי ההורשה לפי ספר החוקים של ישראל. בישראל יש חשיבות גדולה לצוואה שאדם משאיר אחריו אבל היא חייבת להיות מנוסחת לפי החוק כדי שתהיה קבילה בבית המשפט. בדרך כלל האדם הסביר והבריא אינו נתקל בבעיות באשר לרצונות להוריש את רכושו וזכויות אחרות, אבל מכיוון שיש משפחות מורכבות ויש מצבים שאינם פשוטים, גם דיני הירושה מתייחסים לכך ומנסי להסדיר מצבים אלה כאשר אנשים מנסים לקבל מה שהם חושבים שמגיע להם. ככלל, החוק בישראל מכבד את זכותו של אדם להוריש כרצונו, אבל עורך דין ירושות יסביר לכם על פי מצבכם בדיוק מה עומד בפניכם ואילו אפשרויות קיימות. בדיוק לשם כך נועדו הצוואות שנערכות באופן חוקי ומבטיחות שהעיזבון שלכם יעבור כל בדיקת צו ירושה בבית המשפט.

צו קיום צוואה מחייב את היורשים

כאשר אדם נפטר וידוע כי השאיר אחריו צוואה, מגישים בקשה לבית המשפט לצורך קבלת צו קיום צוואה לחלוקת עזבונו כרצונו. במקרים הפשוטים לא אמורה להיות עם זה בעיה. עורך דין מטעמכם מגיש את הבקשה לרשם לענייני ירושה כדי לאשר את נוסח הצוואה כפי שנערכה על ידי הנפטר. הצו הוא בעל תוקף של פסק דין והוא מתפרסם בעיתונות כדי לאפשר הגשת התנגדויות. היורשים מקבלים את הצו לגבי הנכסים שהוזכרו בצוואה ומתחילה חלוקת הנכסים, כאשר הצו מאשר שחרור כספים שמוחזקים במוסדות הפיננסיים וקבלת כל הנכסים והעברתם על שם היורשים. לצורך קבלת הצו יש להגיש את המסמכים הרלוונטיים, כולל אישורים על תשלום אגרות, טופס לקבלת הצו שחייב להיות ממולא כהלכה אחרת יוחזר למבקשים.

בדיקת צו ירושה תבטיח את זכויותיכם

לא כל האנשים עורכים צוואות. חלקם מניח שהיורשים שלו יסתדרו ביניהם משום שאין להם רכוש רב או שהם ביחסים תקינים. במקרים כאלה מבקשים מי שנחשבים ליורשים על פי דין צו ירושה שקובע שהם היורשים החוקיים של הנפטר. כדי לאשר את מתבצעת בדיקת צו ירושה שבודקת אם באמת למבקשים יש זכות לרשת את הנפטר ואם לא השאיר אחריו בכל זאת יורשים נוספים שלא ידעו עליהם, או אפילו צוואה או מסמכים קבילים כמוה מבלי שהמבקשים ידעו על כך. רק לאחר שהכל מתברר ניתן צו ירושה על פי דיני הירושה. על כל פנים, עורך דין אוהד שוהם עומד לשירותכם ומוכן לסייע לכם בענייני הצוואה.

20 News

20 News

אולי יעניין אותך גם

המדריך המלא לעיצוב והפקת חולצות מודפסות בהתאמה אישית לעסק

היא חלק בלתי נפרד מהעולם שלנו – כל אחד מאיתנו בשלב זה או אחר בחיים קיבל חולצה מודפסת בין אם זה בסיום התיכון או סיום הטירונות בצבא או אפילו הרבה לפני