מונה למתאם השוביים והנעדרים. ירון בלום. צילום: Atbannett,ויקיפדיה
מונה למתאם השוביים והנעדרים. . צילום: Atbannett,ויקיפדיה

החליט למנות את ירון בלום למתאם השבויים והנעדרים. בלום שירת שנים ארוכות בשירות הביטחון הכללי ובשנותיו אחרונות בשב״כ היה חבר בצוות המצומצם שניהל את המגעים והביא לשחרור של החייל גלעד שליט.

רה״מ נתניהו שוחח הערב עם משפחות גולדין, שאול, א- סייד ומנגיסטו, שבניהם נמצאים בשבי בעזה, ועדכן אותן על המינוי והדגיש את המחויבות שלו ושל מדינת ישראל להחזיר את הבנים הביתה.

לבלום תואר ראשון במדע המדינה ותואר שני ביחסים בינלאומיים והוא עמית במכון לחקר הטרור של המרכז הבינתחומי הרצליה, משמש כיועץ לענייני ביטחון וטרור ומכהן כדירקטור במספר חברות. בלום הגיב למינוי: "אני מודה לראש הממשלה על האמון. אני רואה בתפקיד שהטיל עליי משימה לאומית מהמעלה הראשונה".

בשיחה עם אתר "וואלה" הוסיף בלום: "קיבלתי ביראת כבוד את בקשת ראש הממשלה לקחת על עצמי את המשימה החשובה של השבת השבויים והנעדרים הביתה. צריך להפוך כל אבן בשביל להחזיר אותם הביתה, וכך אעשה. אני מודה לראש הממשלה על האמון ומתכוון לעשות הכל כדי לנסות להחזיר את השבויים והנעדרים".

שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני מאחל הצלחה לירון בלום בתפקידו החדש כמתאם השבויים והנעדרים. מערכת הביטחון תעמוד לרשותו כדי לסייע לו ולצוותו בכל דרך".

: "הזדמנות חסרת תקדים להגיע להסכם חילופי שבויים"

משפחתו של קצין צה״ל, סגן המוחזק בידי חמאס בעזה, שוחחה הערב עם ראש הממשלה נתניהו שעדכן אותה על מינויו של ירון בלום לתפקיד המתאם לשבויים ונעדרים.

הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90
הוריו של הדר גולדין הי"ד, שמחה ולאה גולדין באוהל מחאה מחוץ לבית ראש הממשלה בשנה שעברה. צילום: פלאש 90

ממשפחת גולדין נמסר: "על ירון בלום מוטלת אחריות גדולה ומשימה פשוטה – לעמוד בערכי צה״ל ומערכת הביטחון ולהשיב את הדר ואורון לישראל. בימים אלו עומדת בפני הממשלה הזדמנות חסרת תקדים להפעיל לחץ אפקטיבי על חמאס ולגייס את הקהילה הבינלאומית כדי להגיע להסכם חילופי השבויים הטוב ביותר מזה שנים".

"עבר פרק זמן ארוך ומיותר של חודשיים מאז התפטר ליאור לוטן ועד לערב הזה. אנו מחכים 3 שנים ו-3 חודשים לשובו של הדר ושעון החול אזל. על נתניהו, באמצעות שליחו החדש, להשיב את החיילים כאן ועכשיו, עליו כעת להשתמש בכל הכלים והאמצעים העומדים לרשותו בכדי לא להחמיץ את ההזדמנות“, הוסיפה המשפחה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.