נתניהו בפתח הפגישה עם ר"מ גיאורגיה: "נעשה הכול כדי להחזיר את המאבטח". צילום: לע"מ

בכירים ברבת עמון ממליצים לישראל להחליף את כל הדיפלומטים המוצבים בשגרירות, כולל את השגרירה עצמה, עינת שלאין. זאת בעקבות התקרית בה הרג המאבטח זיו מויאל שני אזרחים ירדנים. כך מפרסם הבוקר (ו') עיתון 'ידיעות אחרונות".

לפי גורם מדיני בכיר בממלכה, "המלך עבדאללה ובכירי השלטון מצפים לחקירה ישראלית רצינית ועמוקה על נסיבות תקרית הירי ותוצאותיה". לדבריו, עבדאללה "חוזר ומבהיר חד-משמעית כי עד שישראל לא תעביר את נוסח החקירות לשלטונות ירדן, השליחים הישראלים לא יורשו לחזון לעמאן".

עוד הוסיף הגורם כי "חזרתם של הדיפלומטים הישראלים לעמאן לא תהיה תהליך פשוט וצפוי שייתקלו באווירה עוינת. יש מי שימליצו אצלנו בלי להתערב בענייניה הפנימיים של ישראל ובשיקוליה, לשלוח צוות חדש לעמאן, שלא היה מעורב בתקרית הירי".

עבדאללה מחזק את אבו מאזן

בתוך כך, מתנהלים מגעים מתקדמים להגעתו של עבדאללה לביקור רשמי ברמאללה בשבוע הבא. זהו ביקורו הראשון בשטחי הרשות מזה כחמש שנים. הביקור צפוי להתקיים כבר ביום שני הקרוב במוקטעה ברמאללה. כרגע מסתמן כי הביקור ייערך ביום שני.

מלך ירדן עבדאללה עם יו"ר הרשות אבו מאזן בנמל התעופה ברבת עמון. צילום: רויטרס
מלך ירדן עבדאללה עם יו"ר הרשות אבו מאזן בנמל התעופה ברבת עמון. צילום: רויטרס

תזמון הביקור, על רקע מהומות הר הבית וסאגת המגנומטרים צפויה לתת ליו"ר הרשות רוח גבית מול ישראל. החיבוק הפומבי שיעניק עבדאללה לאבו מאזן, על רקע המתיחות בין ירושלים לרמאללה ובין ירושלים ורבת עמון, הוא אמירה בוטה כלפי ישראל.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא