מחר (שני) צפוי להיערך בפורום מטכ"ל שעשוי להכריע את עתידו הצבאי של תא"ל . במסגרת דיון השיבוצים תישקל מועמדותו של וינטר, ששימש בעבר כמח"ט גבעתי וכיום משמש בתפקיד ראש מטה פיקוד מרכז בדרגת תא"ל, לשני תפקידי מפקד אוגדה, מפקד האוגדה הסדירה 162 הפועלת כיום תחת פיקוד הדרום ומפקד אוגדה 91 (עוצבת הגליל) התופסת את הקו מול לבנון. וינטר הבהיר בעבר כי במידה שלא יקודם לתפקיד משמעותי, הוא עשוי לפרוש מהצבא. גורם המקורב לנושא העריך כי וינטר לא יקודם.

עופר וינטר. צילום: אלון בסן, משרד הביטחון.

 

 

יש לציין כי לאחר מבצע 'צוק איתן' עורר וינטר סערה תקשורתית לאחר שכמח"ט גבעתי הפיץ לחיילי ומפקדי החטיבה "דף יציאה לקרב" ברוח מקראית: "ההיסטוריה בחרה בנו להיות בחוד החנית של הלחימה באויב הטרוריסטי העזתי, אשר מחרף מנאץ ומגדף, אלוקי מערכות ישראל. אני נושא עיניי לשמיים וקורא עמכם שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד". דף המפקד פורסם באמצעי התקשורת ועורר דיון בנושא מקומה של הדת והאמונה בצבא.

וינטר נחשב לאחד ממפקדי השדה הטובים ביותר בצה"ל. באפריל 2015 הוא קיבל את פרס מפא"ת לחשיבה יוצרת, על שיטה חדשנית שהגתה החטיבה בפיקודו, להתמודדות עם מנהרות הלחימה של רצועת עזה, ובמהלך מבצע צוק איתן היה שותף ליישומה. באפריל זנה זו דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם וינטר במהלך חודש נובמבר 2017, וזאת על רקע רצונו למנות אותו למזכירו הצבאי. בצה"ל אישרו כי הפגישה אכן אושרה על ידי הרמטכ"ל אך מיהרו להבהיר כי וינטר לא יתמנה לתפקיד המזכיר הצבאי והוא אינו מועמד ולא יהיה מועמד לתפקיד, אלא יתמודד על תפקידי תת-אלוף לקיץ 2019. בלשכת ראש הממשלה ובדובר צה"ל סירבו בזמנו להתייחס לנושא.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.