תושבי יצהר הפגינו בעד חיילי צה"ל מול חטמ"ר שומרון. ראש מועצת שומרון דגן: "לא נסכים בשומרון וביצהר לכל גילוי של אלימות כלפי חיילי צה"ל. אוהבים את צה"ל. אוהבים את השומרון. נשמור על מחננו קדוש. ללא אלימות" חבר מזכירות יצהר: מגנים בכל תוקף. צריך לחשוב איך מונעים בעתיד"

כ 100 בני אדם מתושבי יצהר, הגיעו זה עתה (צהריים) להפגין במפגן הזדהות מול חטמ"ר שומרון, זאת כתגובה לפגיעה של כמה נערים הלילה בחייל צה"ל ביצהר.

צילום: מועצה אזורית שומרון

במקום נכחו גם: יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, אלוף פיקוד מרכז נדב פדן וחברי מזכירות יצהר שנשאו דברים.

האלוף הודה לתושבי יצהר במילים חמות.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר לנוכחים: "אנחנו באנו לכאן, תושבי יצהר, תושבי השומרון, כדי לעמוד כאן בכניסה לחטיבת שומרון, כדי להגיד אמירה ברורה. *אנחנו מוקיעים ולא נסכים שיהיה בשומרון כל גילוי של אלימות כלפי חיילי צה"ל. אנחנו תושבי השומרון שגרים כאן ונלחמים לבנות את ארץ ישראל, אנחנו נשמור על מחננו קדוש. בלי אלימות* *אותם נערים פוחזים, שזרקו אבנים אתמול על חיילי צה"ל, פגעו לא רק בחיילי צה"ל אלא קודם כל בישוב יצהר. ותושבי יצהר כאן כדי להגיד: די! תפסיקו להכתים אותנו*. כי אנחנו אוהבים את חיילי צה"ל. מכאן אנחנו שולחים חיבוק אוהב לחטמ"ר שומרון. לשגיב דהן המח"ט. לאלוף הפיקוד נדב פדן. ולכל החיילים ששומרים על כל עם ישראל".

יחיאל קליין חבר מזכירות יצהר: "תודה לכולכם שהגעתם בערב חג. אנחנו בכל תוקף מגנים את מה שקרה היום לפנות הבוקר. כולנו יודעים שהאנשים שלנו יום יום מחבקים ומארחים את חיילי צה"ל כל שבת. אנחנו איתם תמיד בקשר טוב. האנשים כאן באו להגיד את זה. ולומר שאנחנו יום יום עם החיילים ולא מוכנים בשום אופן לדברים האלו. צריך עוד הרבה לחשוב ביחד איך אנחנו מונעים מקרים כאלו בעתיד"

עזרי טובי תושב הישוב יצהר וממארגני ההפגנה: "הלילה שוב מצאנו את עצמנו בסיטואציה לא נעימה. של ריב בין אחים יש לנו מספיק אויבים שאתם אנחנו צריכים להתמודד. ואנחנו כאן כדי לומר שאנחנו אוהבים את האחים שלנו ביצהר ואנחנו אוהבים את חיילי צהל. ולא משנה איזה חילוקי דעות יהיו אנחנו מתנגדים לפגיעה בכוחות הבטחון".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.