היא נולדה במצרים. אישה מבית מוסלמי שאזרה אומץ וביקרה בשיטתיות את השלטון המצרי. נוהא חסיד, נמצאת כבר חמש שנים בישראל, מאז שהשלטונות במצרים החלו להתנכל ולרדוף אותה. עמדותיה התומכות במדינת ישראל הפכו אותה לדמות לא אהובה במצרים וככזו שנמצאת בסכנת חיים והיא החליטה לברוח. דווקא לישראל.

למה לישראל? מסתבר, שחסיד החלה ללמוד על ישראל לפני שנים רבות. היא ביקרה בשנות ה-90' בישראל וראתה שה'דמון' הישראלי לא כזה נורא. האנשים לרוב נחמדים וגם הדמוקרטיה הישראלית מאפשרת חיים של דו קיום ליהודים וערבים. כשחזרה למצרים החלה לעסוק בתופעת האנטישמיות ולשאול שאלות. הרבה שאלות. היא החלה לבקר בספריה של אוניברסיטת קהיר, וכשהחלה לחקור לעומק וניסתה לקבל תשובות, נאמר לה כי אין היא רשאית יותר להיכנס לספריה. אך בינתיים הספיקה לצלם במשך התקופה מסמכים רבים שבהמשך הבריחה אותם לישראל, בימי נפילת נשיא מצרים, מובארק.

20160721_160333
כתב יד עתיק של פרשן הקוראן הפרסי אל תאברי

אחד המסמכים שנחשפו לאחרונה הוא צילום של כתב יד עתיק של פרשן הקוראן הפרסי אל תאברי, שבו נכתב כי "בית אל מקדס (הר הבית) נבנה על-ידי שלמה בנו של דוד (והוא היה עשוי) מזהב, מפנינים, מאודם ומפרידוט, הריצוף שלו היה מזהב ומכסף. העמודים שלו היו מזהב, זה מה שהעניק לו האל".

החוקר ד"ר אדי כהן, יו"ר 'פורום קדם' למזרחנות והסברה וידידה של חסיד, קיבל ממנה לאחרונה כמה מסמכים שהביאה ממצרים. כהן התרגש מהמסמך והעלה אותו לאחרונה לעמוד הפייסבוק שלו. "מיליוני מוסלמים סבורים שהר הבית והמתחם שלו נבנו על-ידי המוסלמים", אומר ד"ר כהן ל'שביעי'. "אך הציטוט הנ"ל מפריך את השקרים של הערבים והפלשתינאים בנוגע לזיקה של המתחם לעם היהודי, וכן מוכיח מעבר לכל ספק שמתחם הר הבית שייך ליהודים, היות והוא נבנה על-ידי המלך שלמה".

המסמך נושא את חותמת מוסד אלאזהר (מוסד הלימוד החשוב ביותר בעולם של האסלאם הסוני), ויש לו חשיבות רבה למוסלמים רבים. לא פלא, אומרים חסיד וכהן, שבמצרים בחרו להצניע את המסמך המפליא.

אלי כהן ונוהה חסיד
אלי כהן ונוהה חסיד

"אני רוצה שהמידע הזה יצא לעולם", אומרת חסיד ל'שביעי'. "רק לפני מספר חודשים אונסקו הכריז כי הר הבית אינו שייך ליהודים. המסמך הזה הוא ההוכחה כי גם בקרב המוסלמים הדבר הזה היה ידוע, ורק בשנים האחרונות כחלק מהמאבק של הפלסטינים בישראל, הר הבית הפך פתאום לכלי כדי להוציא מהיהודים וישראל את המקומות הכי קדושים להם. מוחמד וגם תלמידיו ראו במכה את המקום הקדוש היחיד למוסלמים, והעולם כולו צריך לדעת את זה".

"המסמך הזה הוא מאוד חשוב", מוסיף ד"ר כהן. "הוא בא לערבים וגם לאונסקו ואומר, איך אתם יכולים לטעון אחרת, הרי יש כאן מסמך עם ציטוט בשמו של נביאכם מוחמד, שמאשר שבית המקדש נבנה בידי שלמה המלך".

קבלת בינתיים תגובות בעולם הערבי?

"עוקבים אחרי לא מעט מוסלמים, וכשפרסמתי את הפוסט בפייסבוק בערבית, התקשרו אלי הרבה מוסלמים ממדינות ערב ואמרו לי בפרוש: לא ידענו את זה".

ד"ר כהן הוסיף עקיצה ביקורתית כלפי עמיתיו באקדמיה, "האמת היא שאני גם כועס על אנשי האקדמיה בישראל. דיברתי עם לא מעט חוקרים ורבים מהם לא הכירו שקיים ציטוט כזה מפי מוחמד. הפרשנות הזו של אותו פרשן היא תקדימית וחשובה ביותר".:עוד באותו נושא