המועצה הציבורית של מפלגת הבית-היהודי הודיעה על בחירתה של הסופרת ועיתונאית 'ידיעות אחרונות' ו'גלי ישראל', , למקום השלישי ברשימה. ארליך, בת ה-41, היא תושבת היישוב עפרה.

"יפעת היא תוספת כח משמעותית לבית-היהודי ומייצגת את ציבור הצעירים המגוון, התוסס, הערכי והדעתן של הציונות הדתית והמסורתית", נימקו במפלגה את הבחירה.

"חברי המועצה קוראים למפלגה לשמור ולהבטיח את מקומה של הנציגה הנשית ברביעיה המובילה ברשימה בכל מו"מ והסכם עם מפלגות נוספות. קול נשי משמעותי ומוביל הוא חיוני להצלחת בבחירות ובכנסת ואסור לוותר עליו".

בינתיים, המשא ומתן בין 'הבית היהודי' ל'איחוד הלאומי' עדיין מתמשך, כאשר סלע המחלוקת, על פי דיווחים, הוא התעקשותו של סמוטריץ' לאיחוד עם 'עוצמה יהודית', אולם מפלגתו של הרב רפי פרץ מתנגדת. על פי סקר שהזמינו כמה רבנים בולטים בציונות הדתית, ובהם הרב אליהו, איחוד כזה יביא הישג של למעלה מ-10 מנדטים.

על פי המתווה המתגבש, כך תיראה הרשימה המאוחדת באם 'עוצמה יהודית' תצורף:

1. הרב רפי פרץ
2. בצלאל סמוטריץ'
3. יפעת ארליך
4. 'עוצמה'
5. אופיר סופר
6. מוטי יוגב
7. אלי ישי
8. 'עוצמה'
9. אורית סטרוק
10. יונתן יוסף – יחד
11. יוסי כהן – האיחוד הלאומי
12. הרב אלי בן דהן

הרב פרץ: "יחד עם יפעת נמריא גבוה"

"יפעת היא עיתונאית מוצלחת עם השפעה רבה", אמר הרב רפי פרץ. "אין לי ספק שהיא תדע לחבר קהלים רבים ונוספים למפלגה. הבית היהודי זה הבית של הציונות הדתית, על כל גווניה. יחד עם יפעת והנבחרת המצויינת של הבית היהודי נמריא גבוה", הוסיף ראש הרשימה.

ח"כ מוטי יוגב מיהר לברך את ארליך: "אחותנו את, היי לאלפי רבבה. הבית היהודי, הבית הפוליטי המרכזי של כל גווני הציונות הדתית. יפעת, חיזקי ואימצי".

הוא גם הודה לחברי המועצה "על השקעת ימים ולילות בבחירת האישה למקום השלישי ברשימת הבית היהודי לכנסת ישראל".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.