הישג גדול לשחיין הישראלי יעקב טומרקין באליפות העולם בשחייה המתקיימת בהונגריה. טומרקין העפיל לחצי גמר 200 מטר מעורב אישי אחרי שסיים את מקצה המוקדמות השני מתוך חמישה במקום הראשון עם זמן של 1:59.49 דקות, מה שהבטיח לו את המקום בחצי גמר אליפות העולם. הערב ינסה השחיין הישראלי להעפיל לגמר, משימה קשה וגדולה מאוד. על פי התוצאות של כל המקצים הבוקר, טומרקין סיים במקום ה-10 בלבד בין העולים לחצאי הגמר.

יעקב טומרקין. צילום: איגוד השחייה
יעקב טומרקין. צילום: איגוד השחייה

 

טומרקין שהעפיל לחצי גמר אליפות העולם ב- 100 מטר גב, לא הצליח ביום שני להעפיל לגמר אחרי שסיים במקום ה-11 בחצי הגמר עם 53.92 שניות. הערב, השחיין הישראלי המצוין, צריך להיות בשיאו כדי להעפיל לגמר. טומרקין  צריך לסיים בין שמונה המקומות הראשונים כדי לתפוס מקום בגמר אליפות העולם ב-200 מטר מעורב אישי.

בינתיים מי שגונב את ההצגה באליפות העולם המתקיימת בבודפשט הוא אדם פיטי הבריטי שקבע שיא אליפות עולם ב-100 מטר חזה ושיא עולם ב-50 מטר חזה. באולימפיאדת ריו בברזיל בשנה שעברה, פיטי זכה במדליית זהב ב-100 מטר חזה, מדליית זהב ראשונה לשחיין בריטי אחרי 24 שנה. פיטי נחשב לאחד הספורטאים המוערכים והנערצים בבריטניה בשנים האחרונות.מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20