העיתונאי יעקב ברדוגו בועידת מקור ראשון לכלכלה חברה וחדשנות התייחס היום (א׳) לקולות מתוך המגזר הדתי לאומי שביקשו לבחון את מועמדותו של נתניהו בבחירות שלישיות.

"היזהרו מטהרנות, הקריאות השונות עלולות להביא סופה״ אמר ברדוגו. ״טהרנות כזו עלולה להביא את בני גנץ שאולי יביא אוסלו. הימין ששם נפשו בכפו צריך להפסיק לסמוך על ליברמן. בבחירות אני חושב שכרגע לנתניהו הסיכוי הגדול ביותר להביא לנצחון".

לתפיסתו של ברדוגו נפתלי בנט קורץ מחומר של ראש ממשלה, ועל סער עוד מוקדם לקבוע: ״אני חושב שנפתלי בנט קורץ מחומר של ראש ממשלה, עוד לא ראיתי את סער שם, על אף שיש לו ניצוצות. יש לו יסודות של ראש ממשלה אבל הוא עדיין לא ניצב מול אתגרים כאלה"

ברדוגו שיתף בתחושות המלוות אותו בתקופה האחרונה במסדרונות גלי צה"ל:

"אני מתייחס כל יום בחמש בערב בגלי צה"ל למשחק גביע, אסור לי להפסיד, אסור לי לטעות, כדי שלא יהיו אנשי כת שיוציאו אותי. לא אומרים לי המתקראים בכירים שלום בגלי צהל, אלה שחושבים שזו הנחלה שלהם. להם יש שעות משלהם, לא שומע רזי, הוא לא מעניין. אני 15 שנה בגלצ ופתאום בשנה האחרונה אני שופרו של נתניהו. אני לא שופר של אף אחד, הייתי אופוזיציה אדירה למתווה הגז אותם בכירים מחאו לי כפיים. כשהייתי מבקר בנושאים חברתיים אז תמכו בי … ופתאום כשאני מעביר ביקורת על המשפט ותיקי נתניהו אז אותם חברי הכת, כת התומכת במפלגת הפרקליטים בצאלח א דין מפלגה רבת כוח"

ברדוגו התייחס למעמדו ברדיו והוסיף "הנוכחות שלי היא לא אפלייה מתקנת, אני איש מקצוע, זו המדינה שלי, זו האמת שלי ואני חופר בה ואני פה לרבים? רינו צרור מייצג מישהו? למה אחוזי האזנה שלו יורדים? התוכנית שלנו בחמש בערב היא היחידה שמנצחת את רשת ב, כשממול גם בן כספית זורק האוזניות.. ואפילו את גלגלצ.. כנראה שאני קול שאוהבים לשמוע אותו. במבחן הראוי להיות פרשן פוליטי רזי ברקאי יכול ללמוד ממני הרבה, בגיל 23 הייתי מנכל מפעל הפיס , למדתי את העולם של חיהור בין הון ועשייה .. גם במבחן האקדמיה יש לי קצת יותר. כדי להבין איך תחך פוליטי אתה צריך להיות שם ולא מאחורי האוזניות בגלצ. אפילו כשעושים כתבה עם ירון דקל ואלקבץ חצי כתבה על ברדוגו פשוט כי אני מפריע להם. אני מבין שאני בשליחות ולכן אני זהיר יותר וממוקד יותר. מי שעשה חרם החליטו היועצים שלהם בכחול לבן שלא מתראיין אצלי בני גנץ ובוגי יעלון ואשכנזי, לפיד כן יש ביננו הערכה".

 

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא