חתן פרס ישראל העיתונאי יעקב אחימאיר לא נשאר אדיש ליוזמה של ח"כ תמר זנדברג ממרצ להביא לביטול חוק החמץ, והתבטא בחריפות נגד מהלך, כך פורסם בערוץ 7.

העיתונאי הוותיק צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "איני שומר מצוות אבל להציע חוק בעיצומו של פסח לביטול חוק החמץ, כפי שמציעה ח"כ זנדברג הוא צעד המלמד על חוסר רגישות אנושית, יהודית. בושה למציעה".

יעקב אחימאיר. צילום: תומר נויברג/פלאש90
יעקב אחימאיר. צילום: תומר נויברג/פלאש90
הדברים של אחימאיר מגיעים לאחר שבעיצומו של חג הפסח הודיעה ח"כ תמר זנדברג כי תגיש לאחר החג הצעת חוק לביטול חוק החמץ שאוסר על הצגת דבר חמץ בפומבי במהלך ימי החג. "החוק הפך לאות מתה", הצהירה היום זנדברג. "בשנים האחרונות יש ניסיון להחיותו באופן מלאכותי, כחלק מתהליך הקצנה והדתה שמיעוט בחברה הישראלית מנסה להכתיב".
"ישראל היא לא מדינת הלכה. מי שמעוניין להימנע מקניית ואכילת חמץ, יכול לעשות כן, אבל אין לדרוש זאת באמצעות חקיקה – לא לכך מיועד החוק במדינת ישראל. מי שרצה להימנע מאכילת חמץ בפסח, עשה זאת בהצלחה גם לפני חקיקת החוק ב-86 ויוכל לעשות זאת גם לאחר ביטולו" אמרה חברת הכנסת ממרצ.

לדברי זנדברג, "זהו חוק שכולו כפייה דתית, חוק שנחקק כתוצאה ממאבק שליטה וכוח ולא כמנהג יהודי. ההחלטה בנוגע לאכילת חמץ היא אישית, ואין מקום למחוקק להתערב בה באמצעות הטלת מגבלות ואיום בסנקציות פליליות".

 
ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם