על רקע הסערה שעוררו דבריה של השחקנית והמנחה רותם סלע לפיהם מדינת ישראל היא "מדינת כלל אזרחיה", והתגובה של ראש הממשלה שענה לה כי "ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי ושלו בלבד", נכנסו אנשי בידור רבים לקלחת הדיון הציבורי וכעת תוקפת גם אשת הבידור : "הקולות הגזענים והמסיתים מגיעים מהימין. ההסתה של הימין נגד השמאל פצעה אותנו", אמרה בראיון לגלי צה"ל.

"אני מורידה בפני המקסימה את הכובע. זה טלטל אותי. אמרתי לעצמי וואוו, איזה אומץ, איזה כוח יש לה", אמרה. את תגובת ראש הממשלה, שכתב לסלע כי "לפי חוק יסוד הלאום שהעברנו, ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי – ושלו בלבד. כמו שכתבת, אין שום בעיה עם אזרחי ישראל הערבים – הם שווי זכויות ככולנו וממשלת הליכוד השקיעה במגזר הערבי יותר מכל ממשלה אחרת", כינתה אבקסיס "עלובה".

הסערה סביבה מסרבת לדעוך. רותם סלע. צילום: נועם פנטון, פלאש 90

 

"רותם סלע הביעה את דעת הרוב כי רותם סלע היא סופר קונצנזוס. היא כמו מלכת אסתר שמגלה משהו מאוד מאוד עמוק", המשיכה אבקסיס. לשאלת המראיינים לגבי ההטייה הפוליטית לצד השמאלי בקרב אנשי הבידור והרוח ענתה אבקסיס: "מה לעשות שאנשי הרוח ואמנות הם רגישים?". לשאלה האם אנשי הימין לא רגישים גם כן, ענתה: "אני לא אומרת שהם לא. אבל הימנים לא מייצגים אנושיות. ימני זה מקטב, זה מפלג, זה למלחמת אחים. זה מה שאני מרגישה", אמרה.

אלון מליק

אלון מליק


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.