שר הביטחון לשעבר, , יצא במתקפה נוספת נגד רה"מ בנימין נתניהו. לאחר שאמר לרשת CNN כי הוא מעריך שיוגש כתב אישום נגד נתניהו, הערב (ה') טען בראיון לערוץ 10 על רקע " מושחת". במפלגת הליכוד הגיבו כי אפילו גורמי האכיפה הגדירו את דברי יעלון "רכילות חסרת בסיס".

מתקפה נוספת. משה בוגי יעלון. צילום: פלאש 90
משה בוגי . צילום: פלאש 90

"לא יכול להיות שרה"מ לא מעורב. האם יצליחו במשטרה להביא את זה לכלל ראויות פליליות? זה כלל לא משנה לי. מה שחוויתי במקרה הזה גורם לי להגיד בצורה מאוד ברורה – רה"מ מושחת. ואני לא אומר את זה רק על פרשה 3000 שאני בקיא בה", אמר יעלון. "אני משוכנע שנתניהו צריך להתפטר".

"הפיצוץ הגדול התחיל כשהסתבר לי שראש הממשלה נוסע לגרמניה לחתום עם הקנצלרית על שלוש נוספות ושתי ספינות לוחמה נגד ", סיפר יעלון. "בסופו של דבר זה נגמר בזה שנאמר לי ש'בביקור בגרמניה הוא לא חתם על מזכר ההבנות הזה אלא משהו שממשלת גרמניה תיתן לנו במידת הצורך בעתיד'".

"מפה זה התנהל בטונים לא נעימים ובסופו של דבר אני מבין שהוא היה צריך לקבל את דעתי", טען השר לשעבר. "לא ידעתי שדוד שמרון מעורב עד הפרסום בחדשות 10, לא ידעתי שהוא מייצג את המספנה ומייצג את מיקי גנור. מאותו האירוע בפברואר חשתי שרוצים להפטר ממני. שלושה חודשים אחרי זה הבנתי שרוצים להחליף אותי במשרד הביטחון". עוד אמר "אני כבר שנה וחצי לא ישן טוב. בהחלט אני רואה פה אחריות של ראש הממשלה. מבחינה ציבורית הוא גמר".

רה"מ בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, השבוע. צילום: יונת זינדל, פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, השבוע. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

על החרמת טיוטת ספרו העוסק בין היתר בפרשת הצוללות בפשיטה על ידיעות ספרים אמר: "אני מודאג מהרבה דברים. זה מתחיל בפגיעה בשומרי סף, איך מתייחסים לבימ"ש עליון ,אפשר להתווכח איתו אבל אי אפשר לעשות לו דה לגיטימציה, אי אפשר לעשות דה לגיטימציה לשלטון החוק ואי אפשר לקחת את תקציב המשטרה ולהעביר למשרד לביטחון פנים כשכ"כ הרבה פוליטיקאים נחקרים. יחליט פוליטיקאי כמה כסף ינתן לאגף החקירות? יש פה מגמה מאוד מסוכנת. בעיקר אחרי הבחירות האחרונות חשתי שכאילו 'אכול ושתה כי מחר נמות'. עכשיו נספיק את הכל גם בחקיקה, גם בבצע כסף בכל הדברים האלה שעומדים על הפרק". נציין כי בפשיטה נלקחה גם טיוטת ספר כלכלי שכתב נתניהו עצמו.

ממפלגת הליכוד נמסר בתגובה: "חוסר האמינות של בוגי כבר הוכח כשגורמי האכיפה אמרו שדבריו אינם עולים בקנה אחד עם המציאות והגדירו את דבריו כרכילות חסרת בסיס. יעלון הגדיר את היחסים עם נתניהו 'מצויינים' ואמר שהוא רה"מ מצויין, עד שנאלץ לעזוב את משרד הביטחון. הוא עזב אותו לא בגלל הקשקושים שלו על הצוללות אלא בגלל שזה היה התנאי של ישראל ביתנו להצטרף לקואליציה ולהרחיבה. שיעלון יחפש דרכים אחרות לגרד את אחוז החסימה. בינתיים הדרך הזאת לא מוכיחה את עצמה".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.