דבריו המלאים של שהב"ט והרמטכ"ל לשעבר, חה"כ משה (בוגי) יעלון, בישיבתה הראשונה של סיעת 'כחול לבן' בכנסת ה 22:

"זו הכנסת החמישית שאני משתתף בפתיחתה, מאז שהצטרפתי לפוליטיקה לפני 10 שנים. ביום זה אין בי שמחה כמו בפעמים הקודמות: חמש כנסות ב-10 שנים – סימן לאי יציבות שלטונית, אך בעיקר הסיבה לאי היציבות השלטונית משרה עצבות. העדפת אינטרסים ושיקולים אישיים על פני טובת המדינה.
הבית הזה, כנסת ישראל, אמור להיות ביתם של מחוקקים שהם שליחי ציבור ומשרתי הציבור. המציאות הפוליטית היום משקפת בלבול יוצרות, ליקוי מאורות, או במילים אחרות ירידה של המדינה מהמסילה.
ההתארגנות ואיחוד הכוחות של "כחול לבן" נעשו מתוך תחושת חרום, לנוכח משבר המנהיגות בה המדינה שרויה: מנהיגות ללא דוגמא אישית, מנהיגות מפצלת, משסה ומקטבת במקום לאחד, מנהיגות שטובתה האישית, ובעיקר הימלטותה מספסל הנאשמים "תוקעת" את המדינה בשנים האחרונות, מנהיגות שמטשטשת בין אמת לשקר, טוב ורע ראוי ולא ראוי.
הבחירות שנכפו עלינו היו תקלה אחת יותר מדי, ומה שקורה עכשיו הוא אף חטא גדול יותר.
בין כסה לעשור – בין ראש השנה ליום הכיפורים – זמן לחשבון נפש.
הייתי חבר ליכוד – יש שם אנשים טובים וראויים. אני קורא להם מכאן להעז, לצאת נגד ההשתלטות של מי שדואג לעצמו על התנועה ועל סדר היום במדינה, בגלל הסתבכויותיו הפליליות.
עומדים בפנינו כמדינה וכחברה אתגרים רבים: מבחוץ – איומים של חורשי רעתנו, מבפנים – התפוררות של החברה הישראלית, שחיקת ערכינו כמדינה יהודית ודמוקרטית, וחוסר תפקוד של מערכות ציבוריות.
זו לא העת לשיקולים פוליטיים אישיים קצרי טווח, זה הזמן לאחדות, זה הזמן לממשלת אחדות שתתבסס ותבטא את רצון רוב הציבור: כחול לבן והליכוד כציר מרכזי, תוך צרוף מפלגות נוספות שיקבלו את קווי היסוד שנסכם עליהם. אחדות שהיא ערך ומטרה, ולא ככורח או ספין מזדמן לצורך תמרון פוליטי. זה הזמן לממשלת אחדות שאינה תלויה בגורלו של אדם זה או אחר, אחדות שמבטאת את הצורך של החברה הישראלית, העם והמדינה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא