יעלון משווה את הליכוד לחמאס. במהלך התוכנית "פרלמנט בצהריים" התייחס היום (שני) מועמד 'כחול לבן' משה בוגי יעלון לבחירות במפלגת הליכוד ואמר "גם החמאס נבחר בבחירות דמוקרטיות".

הדברים נאמרו בתגובה לדבריה של מגישת התוכנית מזל מועלם ששאלה את יעלון אודות ההתנגדות העזה שסיעתו מגלה כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו: "כשהליכוד בוחר במנהיג, במפלגה דמוקרטית אתה היית שם ואי אפשר לבוא בטענות על כך שאין שם דמוקרטיה מפלגתית אולי תסביר לי אחרת", עוד הוסיפה מועלם: "הם בוחרים את חברי הכנסת – אתם לא, הם בחרו את נתניהו לעמוד בראשם וגם עכשיו הוא עומד בראשם. אז הפסילה הזאת שלו – היא לא בעייתית? אתם בעצם אומרים לליכודניקים: "אתם לא מבינים כלום, אנחנו נכפה עליכם מנהיג אחר" – יש פה משהו בעייתי?".

בתגובה לדברים ענה יעלון "איך נוצר פה מאזן אימה כזה שהוא דומה יותר ל-"דמוקטטורה" ולא לדמוקרטיה? אז בוחרים בבחירות דמוקרטיות – גם החמאס נבחר בבחירות דמוקרטיות", עוד תקף יעלון: "אבל אחר כך מתנהגים עם מאזן אימה כלפי חברי כנסת. יש חברי כנסת בליכוד שמבינים שיש פה בעיה".

בהמשך התייחס יעלון לעניין הישיבה בקואליציה עם נתניהו: "תראי, זה לא עניין אישי. זה עניין של "ביביבזם". מה – זה הליכוד? זה מנחם בגין? זה ז'בוטינסקי"?.אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל