שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון השתתף במפגש "שבתרבות" בתיאטרון הבימה בת"א, והגיב על דו"ח מבקר המדינה שהתפרסם השבוע בעניין מבצע "צוק איתן". יעלון, קיבל את הביקורת הקשה ביותר בדו"ח מבין אנשי הדרג המדיני. יעלון תק; את תוצאות הדו"ח ואמר "לצערי הדו"ח הפך להיות הרמקול של אלה שהתנהגו ככה, ולא של אלה שהתנהגו בשיקול דעת ואחריות ומנעו משהו הרבה יותר קטסטרופלי" אמר יעלון.

 שר הביטחון לשעבר יעלון: "מזל שאויבינו מעריכים את צה"ל הרבה יותר מאתנו" צילום: פלאש 90
שר הביטחון לשעבר יעלון: "מזל שאויבינו מעריכים את צה"ל הרבה יותר מאתנו" צילום: פלאש 90

עוד הוסיף, "תראו את התוצאה – שנתיים וחצי של שקט חסר תקדים. מזל שאויבינו מעריכים את צה"ל הרבה יותר מאתנו. חמאס רואה יום יום את המחיר שהוא שילם. אני לא נגד ביקורת, אבל להגיש לחמאס במגש של כסף מסמך שמדבר על פערי מודיעין, שיקולים של קבינט, מה ידענו או לא, וזה מעבר לויכוח הפוליטי שנאלצתי להיגרר אליו כדי לנקות את שמי הטוב – זה משרת אותם."

עצם חשיפת הדו"ח לפי יעלון "גרם נזק לאינטרסים הישראליים". יעלון תקף גם את חבריו לקבינט ולממשלה בימי המבצע ואמר "היו אנשים בקבינט שרצו לפגוע בראש הממשלה ובשר הביטחון" אמר יעלון, כשהוא מכוון את הביקורת כלפי שר הביטחון אביגדור ליברמן ושר החינוך נפתלי בנט.  "אם היינו הולכים על הסיסמאות – היו לנו הרבה יותר הרוגים".

יעלון סיפר למנחה בן כספית כי בכוונתו להקים מפלגה ולהתמודד על הנהגת המדינה "החלטתי שאכפת לי מהמדינה, מהילדים והנכדים של כולנו. לכן קיבלתי החלטה להקים מפלגה, כוח פוליטי, כדי להתמודד על ההנהגה הלאומית" אמר יעלון.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון