משה בוגי יעלון. צילום: פלאש 90
משה . צילום: פלאש 90

שר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון פרסם הערב (ש’) פוסט בפייסבוק בו תקף את רה”מ בנימין נתניהו על רקע החקירות בעניינו, ואף השווה להתנהלותו של רה”מ המנוח אריאל שרון. הרקע לדברים הוא תגובת רה”מ ביום חמישי האחרון כי ההאשמות של יעלון שצוטטו ב’’ בדבר הם “” ש”הופרכו על ידיד פרקליט המדינה”.

“הפייקליניזם הוא מפלטו האחרון של הנבל!”, טען יעלון בפוסט. “החודשים הקרובים צפויים לעמוד בסימן התפתחות החקירות סביב . זוהי תקופה עצובה וקשה – לי באופן אישי היה משבר לא פשוט כשהבנתי שהאיש שהלכתי איתו כברת דרך כה ארוכה – מושחת. אני מבין את הצורך של נתניהו להתגונן. זה טבעי ואנושי, אבל מה שאני לא יכול לקבל זה את ההסתה והשיסוי שהוא וחבורתו מייצרים, את העובדה שהם מנסים לקבע שאי אפשר להיות גם נץ ביטחוני, גם להיות ממלכתי וגם להתנגד לשחיתות”.

“בכך, צועד נתניהו בדרכו של שרון, שהוא וחבורתו מחצו ודיכאו את כל מי שהתנגד להתנתקות והעז להביע דעה אחרת. כבר תקופה ארוכה שאני נתון למתקפה מצד מקורבי ראש הממשלה, שמנצלים את הבמות התקשורתיות העומדות לרשותם כדי לנסות ולהדביק לי חוסר יושרה. זה לא יעזור להם!”, הוסיף יעלון. “היושרה היא אבן יסוד באישיותי ובדרכי מאז ומתמיד והיא תמשיך להנחות אותי בכל צעד ושעל”.

“אני צופה שהפייקלינים ילכו ויחריפו את המתקפות ואת הפרובוקציות ככל שהטבעת תתהדק סביב נתניהו וחבר מרעיו וככל שהתמיכה הציבורית בי תתעצם, אבל כמו בהתנתקות, בסוף האמת תצא לאור. כמו בהתנתקות גם עכשיו – יבוא יום והפייקלינים לא ידעו היכן לקבור את עצמם מבושה, על שאיתרגו את השחיתות – במסווה של אינטרסים לאומיים. הגיע הזמן למנהיגות אחרת!”, כתב השר לשעבר.

“מיחזור כתבות שער עם טענות שהופרכו ע”י פרקליט המדינה”

כזכור ביום חמישי יצא ראש הממשלה בנימין נתניהו במתקפה נגד עיתון “ידיעות אחרונות” על רקע פרסום ציטוטים משיחות סגורות של השר לשעבר יעלון בהם האשים את ראש הממשלה בעבירות חמורות בנוגע לפרשת הצוללות, על אף שאלה הופרכו ע”י פרקליט המדינה. “עוד פייק ניוז של ‘ידיעות אחרונות'”, כתב רה”מ בתחילת הדברים. “משעשע לראות כיצד עורכי העיתון חזרו לסורם. בערב חג סוכות הם מחזרו כתבת שער על רעייתי שרה, שכל הכותרות המכפישות בה יתבררו כמופרכות לחלוטין בשימוע”.

רה"מ בנימין נתניהו בכנס התמיכה בגני התערוכה, השבוע. צילום: רויטרס
רה”מ בנימין נתניהו. צילום: רויטרס

“בערב שמחת תורה הם מחזרו כתבת שער נגדי עם טענות של בוגי יעלון שכבר הופרכו על ידי פרקליט המדינה (שאמר שוב לפני ימים אחדים שרה״מ אינו קשור בשום צורה לפרשת כלי השיט ואינו חשוד בדבר). בין לבין הם מחזרו כתבת רכילות מכפישה על בני יאיר. זה רק אני, או שגם אתם מזהים פה קמפיין?” תהה נתניהו. ראש הממשלה המשיך: “הציבור לא מתרשם מהקמפיין האגרסיבי של ״ידיעות״ שנשען על סיגרים וחמגשיות. לכן ״ידיעות״ מנסים בכל דרך לקשור אותי בכוח לחקירות שאין לי כל קשר אליהן. הם יודעים שבסוף לא יישאר כלום, חוץ מכמה עשרות חברי הכנסת שנשלחו מטעמם כדי להצביע בעד סגירת ״ישראל היום״”.

על ההאשמות יעלון כלפיו בראיון אמר: “אגב, אם הם באמת היו בודקים את העובדות, הם היו מגלים שביטול המכרז עליו מדבר יעלון נעשה על פי בקשה בכתב של… משרד הביטחון בראשות בוגי יעלון! זהו אותו בוגי שאמר שבוע לפני שנאלץ לוותר על תיק הביטחון בנסיבות פוליטיות, שיש לנו ראש ממשלה מצויין. “מעניין איזה ״תחקיר״ ימציאו ב״ידיעות״ לגיליון חנוכה. שתפו את הפוסט הזה כדי לחשוף את תרגיל הפייק ניוז של ״ידיעות״”, סיכום נתניהו.

משה יעלון השיב לטענות בעמוד הטוויטר שלו, שם כתב: “הלחץ והטבעת המתהדקת נותנים אותותיהם. עכשיו הגיע תורם של השקרים. לא אחבל בחקירה כדי להפריך את העיוותים המכוונים של נתניהו. כדרכי, אמת דיברתי! אמת יש רק אחת וחצי אמת גרועה משקר. בחקירה כבר לא תהיה ברירה”.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.