שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון אומר היום "אני לא יהיה זה שימנע הקמת ממשלת ימין".  יעלון אומר את הדברים בעקבות ספקולציות לפיהן במידה וירוץ יעלון לכנסת הוא עשוי להוות גוש חוסם ללליכוד. ספקולציות אלו עלו בעקבות סקר שהתפרסם בערב שישי ב"חדשות 2",  ומראה כי ישנו תיקו בין הגושים מבחינת מספר המנדטים. לפי הסקר, מפלגה אופציונלית בראשות שר הביטחון לשעבר, משה יעלון ("בוגי"), תזכה ל-4 מנדטים על גבול אחוז החסימה.

יעלון: "הניסיון לחבר אותו לגוש חוסם שמאלני עם הרשימה המשותפת הוא מגוחך". צילום: פלאש 90
יעלון: "הניסיון לחבר אותו לגוש חוסם שמאלני עם הרשימה המשותפת הוא מגוחך". צילום: פלאש 90

עוד נמסר בהודעה מדוברו של יעלון  כי "הניסיון לחבר אותו לגוש חוסם שמאלני עם הרשימה המשותפת הוא מגוחך. בוגי הוא הימין הממלכתי, השפוי, האחראי והישר".

 שני סקרים סותרים התפרסמו במהלך סוף השבוע בגופי התקשורת.  לפי סקר של מינה צמח שפורסם אתמול ב"חדשות 2", מסתמן תיקו בין גושי הימין והשמאל. מפלגת "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד מובילה עם 26 מנדטים, הליכוד זוכה  ל-22 מנדטים, והמחנה הציוני ל-11 בלבד.

עוד עולה מהסקר כי פרשת גטאס לא השפיעה על מצביעי מפלגת "הרשימה המשותפת"  והיא שומרת על כוחה עם 13 מנדטים,  מפלגת ה"הבית היהודי" עולה ל- 11 מנדטים.

סקר אחר, שנערך עבור "רשת ב'" והתפרסם אתמול, מראה תוצאות הפוכות: "הליכוד" ממשיכה להוביל וזוכה ב-26 מנדטים, ו"יש עתיד"  זוכה ל-22 מנדטים, "הבית היהודי" ו"הרשימה המשותפת יקבלו 13 מנדטים כל אחת וההמחנה הציוני 12. מפלגה חדשה, בראשותו של יעלון, הייתה זוכה ב-6 מנדטים.
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20