שר הבטחון לשעבר משה יעלון נשא דברים בכנס הרצליה של המכון למדיניות ואסטרטגיה במרכז הבינתחומי והכריז כי בכוונתו להתמודד על ראשות הממשלה בבחירות הבאות. "בהודעתי ביום ההתפטרות הבהרתי שאשוב לחיים הציבוריים. על כוונתי להתמודד על ההנהגה בישראל בבחירות הבאות".

יעלון המשיך ותקף את נתניהו על מדיניות הבטחון שלו ואמר כי "בעת הזו אין איום קיומי על מדינת ישראל, גם לא האירני, לכן ראוי שההנהגה תחדל מלהפחיד את האזרחים ולהפחיד מפני שואה שנייה".


יעלון בכנס הרצליה
הוא אמר כי "מן הראוי שההנהגה במדינת ישראל תחדל מלהפחיד את האזרחים, תפסיק להעניק להם תחושה שאנחנו עומדים מול שואה שנייה". יעלון הוסיף: "אני יכול לומר היום באופן נחרץ כי בעת הזו ובעתיד הנראה לעין אין איום קיומי על מדינת ישראל".

באחרונה לקח יעלון פסק זמן מהפוליטיקה אחרי שהבין כי יוחלף על ידי אביגדור ליברמן במשרד הביטחון. יעלון הסביר את מהלכיו בכך שאיבד אמון בראש הממשלה, בנימין נתניהו.

יעלון אמר בנאומו כי ישראל צריכה לדעת להגן על עצמה בעצמה, "טרם הגענו אל המנוחה והנחלה. במזרח התיכון אין לדעת מה יוליד יום ומי יחליט לנסות ולאתגר אותנו. אירועי השבוע החולף אף מוכיחים שהמלחמה בטרור והג'יהד האיסלאמי היא מלחמה חובקת עולם".

"ישנם כיום ארגונים וקבוצות של הג'יהאד העולמי החמושים לא רק בנשק אלא גם בכסף. מעל כולם בולטים חיזבאללה וחמאס. הארגונים הללו מכנים עצמם ליום פקודה, שואפים להתחמש בנשק איכותי. מלחמה מול אחד הארגונים הללו או מול שניהם במקביל תהיה קשה ותגבה מאיתנו קורבנות בעורף ובחזית. לכן עלינו לדאוג שבכל מלחמה הם יוכו באופן כזה שיגרום להם לחשוב האם שווה להם לתקוף אותנו בעתיד, בדיוק כמו שהם עושים עכשיו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20