יעלון בשבתרבות. צילום: דוברות יעלון
יעלון בשבתרבות. צילום: דוברות יעלון

שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון תקף היום (ש') את הביקורות נגד התנהלות נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין וקרא לרה"מ להתפטר.

"ללא צה״ל והשב״כ והפעילות ההתקפית המסכלת של ישראל אבו מאזן לא היה שורד", אמר יעלון בשבת תרבות בסינמטק הרצליה. לדבריו, שלום עם הפלסטינים לא יתקיים בדורנו ויש לקוות שהנהגת ארה"ב הנוכחית ריאלית בנוגע לכך.

על חקירות נתניהו אמר יעלון: "נתתי לרה"מ גיבוי לפני שנחצו כאן קווים אדומים. אני אומר לרה"מ תתפטר עכשיו! לפני שמתחיל דיון משפטי. אני אומר את זה בצער, לפני שאנחנו ניפגע ואנחנו כבר משלמים מחיר. אם אני מסתכל על טובת המדינה שיתפטר עכשיו".

"כל הסביבה הכי קרובה של ראש הממשלה והאנשים שמקיפים אותו נחקרים כחשודים בעבירה קשה, שחיתות והעדפת בצע כסף על ביטחון המדינה, והוא לא ידע?", הוסיף יעלון שכזכור מסר למשטרה מידע שנמצא כלא חיוני בפרשת הצוללות.

"אז אם הוא לא ידע, הוא כנראה מנהל גרוע שנכשל בבחירת אנשיו ובניהול לשכה ומדינה ואני אומר בצער שילך הביתה, ואם הוא כן ידע, וגם את זה אני אומר בצער – שילך לכלא. מבחינה ציבורית הוא גמר, ועדיף שילך הביתה מוקדם ככל האפשר כדי לא להזיק למדינה".

"מסע מתוזמר נגד הנשיא זה אובדן הממלכתיות"

"כשמנהלים פוליטיקה של שיסוי והסתה, כשעוסקים בהישרדות פוליטית והמדינה לא מעניינת ולא מגינים עליה ועל האינטרסים שלה, זה מגיע למסע מתוזמר ומנוהל נגד הנשיא סמל הממלכתיות שלנו. זה אבדן הממלכתיות", טען השר לשעבר בנוגע לביקורת כלפי הנשיא ריבלין שהחליט לא לחון את הלוחם לשעבר אלאור אזריה.

נשיא המדינה ראובן ריבלין. צילום: פלאש 90
נשיא המדינה ראובן ריבלין. צילום: פלאש 90

"כשתוקפים את הרמטכ״ל על פרשת החיל בחברון ואת ראש השב״כ על עניין המגנומטרים בהר הבית אלה דברים שלא רק נאמרים ברשות הם נאמרים בסמכות, אלה שליחים שמבטאים את האינטרס של רה"מ לפגוע במה שהוא מכנה 'אליטות שלא מאפשרות לשלוט' תקשורת, בית המשפט העליון ומשרתי הציבור, לאן אנחנו רוצים להגיע?".

"מגלגלים את האחריות לבית המשפט העליון, ואז תוקפים אותו על התערבותו. ראש הממשלה לא מנחה ולא דופק על השולחן, זה משרת אותו", קבע יעלון ."יש פה מתקפה שמובלת מלמעלה, נגד הממלכתיות נגד כל מה שנקרא איזונים ובלמים בדמוקרטיה".

"נתנו לרמטכ״ל גיבוי בפרשת החיל בחברון? כשצועקים ברחוב 'גדי, גדי תיזהר רבין מחפש חבר' מישהו שמע שמישהו יוצא להגנתו? להיפך, אם אתה נותן גיבוי לחיל וזה מה שקרה ע״י פוליטיקאים למעט אני, שעמדתי כחומה בצורה להגן על הערכים של צה״ל, ושלא יספרו לי מה זה הערכים של צה״ל ומה זה חיל גיבור או מתי יורים או מתי לא יורים", תקף יעלון.

"אמרתי אתמול בכנס בשדרות, אין בכנסת מישהו שראה חיילי אויב ומחבלים יותר ממני ונאלץ להרוג אותם. להרוג זה כורח. מה אתה מוציא להורג ללא משפט? מישהו שהוא מנוטרל? ישב שם גיורא רום, טייס, אלוף במיל. אם המצרים היו נוהגים בו כמו שנהג החיל בחברון הוא היה בחיים?".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.