תמונת לווין של האזור שעל פי מקורות הותקף בסוריה. צילום: הבלוג "אינטלי טיימס"
תמונת לווין של האזור שעל פי מקורות הותקף בסוריה. צילום: הבלוג "אינטלי טיימס"

האתר שהותקף בסוריה: אזור תעשייה בשימוש איראני שהיווה תחנת מעבר תחנת מעבר או שדרוג לטילים מאיראן לצרכי ארגון הטרור החיזבאללה. כך חשף הבלוג "אינטלי טיימס".

על פי דיווחים בתקשורת הערבית מטוסי חיל האוויר תקפו אתמול בערב (רביעי) מתקן בסמוך לעיר חומס בסוריה. בתגובה שוגרו טילי נ"מ לעבר המטוסים. בצה"ל לא הגיבו לדיווחים.

ב"אינטלי טיימס" נכתב כי היעד שהותקף הינו אזור תעשייה הממוקם על דרך המובילה מחומס לבירה דמשק. לפי הבלוג במתחם ישנם מפעלים שונים, ולצדם מחסנים המאפסנים ציוד צבאי.

ערוץ אל-מיאדין, הנחשב מקורב מאוד לחיזבאללה דיווח אתמול כי ישראל תקפה מתקן סמוך לחומס. מדובר בתקיפה במרחק של כ-180 ק"מ משטח ישראל. זוהי הפעם השנייה בה משטר אסד משגר טילים לעבר מטוסי חיל האוויר.

האלוף המיל' עמוס ידלין צייץ הבוקר בטוויטר כי: "תקיפה ישראלית, ע״פ מקורות זרים, בסוריה מוכיחה שישראל מתעקשת על קוויה האדומים מול איראן וחיזבאללה בסוריה". עוד צייץ ידלין בהתייחסות לנושא כי: "התקיפה היא מסר מהדהד בזמן שפוטין מבקר בטהרן ונסראללה נפגש עם סגן ראש החמאס".

"כשישראל פועלת נגד ההתעצמות של אויביה בצפון ובדרום,בו זמנית, נכון לוודא שבידיה יכולות בקרת ההסלמה בשתי החזיתות", אמר האלוף במיל'.

 
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20