עפיפונים בשמי שדרות. צילום: דוברות העירייה

התשובה של שדרות לטרור: מאות ילדים בעפיפוניאדה הגדולה. מאות ילדים משדרות ויישובי הסביבה השתתפו הערב ב"עפיפוניאדה" הגדולה שקיימה העירייה במרכז מול 7.

במהלך הפעילות שמעו הילדים סיפורים, אגדות ועובדות מעניינות על התפתחות העפיפון, ולאחר מכן בנה כל אחד מהם עפיפון משלו עם מסר אישי כמו תקווה, התחדשות, בנייה וביטחון. בסיום הפעילות העיפו הילדים את העפיפונים ויצרו "עפיפוניאדה" מרהיבה של מסרים חיוביים.

"התרגשנו להעניק לילדי האזור סוג של חוויה מתקנת", אמרה מנהלת מרכז מול 7 שדרות, אסי-ברגל אוזן. "אני בטוחה שהאירוע יסייע לשנות את הקונוטציה הנוכחית של הילדים לגבי המושג עפיפון משלילית – לחיובית, כפי שהיא צריכה להיות מלכתחילה".

העפיפוניאדה בשדרות. צילום: דוברות העירייה

"אני רוצה להודות לעיריית שדרות על השותפות המהירה להקמת האירוע ועל כך שהוכיחה שוב שהילדים נמצאים בראש מעייניה", הוסיפה מנהלת השיווק, נופית כהן. "בטוחני ששיתוף הפעולה בינינו ימשך לטובת ילדי ותושבי העיר".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, אמר באירוע: "בניגוד לשכנינו ברצועה שהפכו את התחביב היפה של משחק עם עפיפונים לטרור של ממש, עם נזקים עצומים לחקלאות, ילדי שדרות והעוטף החזירו את העפיפון למקור שלו – משלב הכנתו, דרך המעוף לשמיים והתקווה שלא ייפול".

"אנחנו עסוקים בדברים חיוביים ואופטימיים וברצון שילדינו יהיו תמיד שמחים. אני קורא גם לילדי עזה לשחק עם אותם עפיפונים שהם מכינים בתוך הרצועה ולא להישאב אחר גורמי הטרור – אצלנו אלה עפיפונים של חיים ולא עפיפוני מוות", הוסיף דוידי.

העפיפוניאדה בשדרות. צילום: דוברות העירייה
העפיפוניאדה בשדרות. צילום: דוברות העירייה
העפיפוניאדה בשדרות. צילום: דוברות העירייה
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20