איסקו והבלם טל בן חיים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
איסקו והבלם טל בן חיים. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
התקשורת הכינה שאלות, התחושה של כולם היתה שהולכת להיות מסיבת עיתונאים שלא ישכחו זמן רב, אבל אלישע לוי גרם לעיתונאים הרבים תסכול. המאמן הלאומי שספג אש צולבת בחודשים האחרונים, העדיף לסכם את המשחק ולעקוץ את התקשורת בנוגע לסיכום הקמפיין. על המשחק אמר המאמן: "אני חושב ששיחקנו באמת טוב. ברור שאנחנו מאוכזבים מהתוצאה כי היינו טובים בכל הפרמטרים והחזקנו את הכדור למרות שהספרדים הפעילו עלינו לחץ עצום. ניסינו לא לעזוב את המשחק, אבל בסופו של דבר הפסדנו. אנחנו צריכים להיות מעודדים מהיכולת שלנו ומהרוח הקבוצתית".

ואז המאמן הלאומי הבהיר: "זה לא הזמן ולא המקום לסכם את הקמפיין. אני רוצה לדבר רק על ספרד, את הקמפיין אסכם אחר כך, כשארצה ובמקום בו ארצה. נכון לעכשיו אנחנו יכולים להיות גאים באיך שהנבחרת שיחקה והאוהדים ישמעו את סיכום הקמפיין בזמן המתאים. אומרים שישראל היא בית קברות למאמנים, אבל אני גאה להיות מאמן, מהרגע הראשון ועד האחרון. סיכומים נעשה בסוף, גם של הקמפיין וגם שלי מבחינה אישית"

טל בן חיים הבלם, שהוכיח כי היה מוקדם לוותר עליו בנבחרת סיכם: "שיחקנו נגד נבחרת ברמה עולמית, ספרד היא הנבחרת הטובה ביותר בעולם וגם איטליה נבחרת ברמה גבוהה מאוד. אני חושב שיכולנו להציג רמה גבוהה יותר לאורך הקמפיין. היו רגעים ששיחקנו כדורגל מצוין כמו במחצית הראשונה היום. אלירן עטר נתן מחצית ראשונה שחבל על הזמן וראינו שיש לו מה למכור גם ברמות האלה. אנחנו צריכים להשתפר ולעשות שיעורי בית טוב טוב לקראת הקמפיין הבא. יכול להיות שמגיל צעיר חסרה לנו המחויבות ומשהו בפנים, בלב. אני לא חושב שאפשר ללמד את זה בגיל 17 או 20. אנשים נולדים עם זה ורוכשים את זה בגיל צעיר".

יוסי בניון מודה לקהל בטדי בסיום המשחק בין ישראל לספרד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יוסי בניון מודה לקהל בטדי בסיום המשחק בין ישראל לספרד. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בן חיים התייחס גם לסוגיית המאמן ושלח מסר ברור למה אלישע לוי ראוי להמשיך: "בתור קפטן הנבחרת, אני לא חושב שזה הזמן לנקוב בשמות לגבי מאמן הנבחרת. אני חושב שהתחלנו לראות שיפור במשחקים האחרונים מבחינת המחויבות, אין דרך אחרת. לנבחרת ישראל אין את הלוקסוס של כמה שחקנים שיבואו ולא יעשו הגנה בכלל. אם לא נעלה וניתן את הכול, אין לנו מה למכור. אנחנו כן רואים שיפור במובן הזה במשחקים האחרונים, ראינו את זה מול איטליה ומול ליכטנשטיין שהחמצנו. הייתה מחויבות, ראינו את הנתונים וראינו שהשחקנים כן רצו. על שלושת המשחקים האלה צריכים לבנות את הקמפיין הבא".

אריאל הרוש, אותו המאמן לא ממש ספר בקמפיין הנוכחי, הוכיח שוב שהוא אמור היה להיות השוער הראשון בקמפיין כולו: "אני מאוכזב שלא שיחקתי בכל המשחקים, אבל אני חושב שהוכחתי שמקומי בהרכב. מקווה שאוכל להוכיח את זה בהמשך. כל זמן שיתנו לי אפשרות, אעשה הכל כדי להוכיח שהייתי ראוי. לפעמים זה נראה שאין מחויבות, אבל במשחקים האחרונים הוכחנו שגם אם אין יכולת יש הרבה מחויבות. היום היתה גם יכולת וגם מחויבות. אפשר ללמוד מהמשחק הזה להמשך".

מרואן קבהא, עוד שחקן שהוכיח כי שכחו אותו בבית בקמפיין הזה סיכם: "אני שמח שאלישע נתן לי את ההזדמנות לבוא ולהוכיח את עצמי בנבחרת. חיכיתי לזה הרבה זמן. אני נמצא בכושר טוב ותמיד נותן את עצמי. הלב והנשמה הם תמיד מה שאני מביא. אני שמח מאוד ואני אמשיך לעבוד קשה ולשחק טוב. אני מקווה שאקבל זימונים גם בקמפיין הבא. אנחנו צריכים לעבוד כמו שעבדנו היום נגד ספרד וכמו ששיחקנו נגד איטליה. שיחקנו אחד בשביל השני ובשביל הקהל שהגיע היום. עבדנו קשה כדי להוציא פה תוצאה טובה ולצערי לא הצלחנו".

יאגו אספאס עובר את אופיר דווידזאדה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
יאגו אספאס עובר את אופיר דווידזאדה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
בניון בהופעת הפרידה מהנבחרת. צילום: ההתאחדות לכדורגל
בניון בהופעת הפרידה מהנבחרת. צילום: ההתאחדות לכדורגל
טל בן חיים מול ספרד. צילום: ההתאחדות לכדורגל
טל בן חיים מול ספרד. צילום: ההתאחדות לכדורגל
הרכב הנבחרת מול ספרד. צילום: ההתאחדות לכדורגל
הרכב הנבחרת מול ספרד. צילום: ההתאחדות לכדורגל
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20